Dodany: 07.11.2020 22:14|Autor: mirejlle

Czytatnik: Słowo jest darem

Lektury listopada 2020

Krwiożerczy karnawał (Snicket Lemony (właśc. Handler Daniel))
Gatunek: dziecięca/młodzieżowa
Taka sobie część, ale wspólne czytanie zawsze jest przyjemne.
85.
Szatan z siódmej klasy (Makuszyński Kornel)
Ocena: 5
Gatunek: dziecięca, młodzieżowa
Znakomite, nie czytałam w dzieciństwie, ani ze szkoły nie pamiętam. Wiadomo, że dorosły odbiera treść nieco inaczej już niż dziecko, co nie ujmuje książce wcale uroku.
Dobre historie na złe czasy są jak znalazł.

86-91
Basia i piknik (Stanecka Zofia)

Basia i śmieci (Stanecka Zofia)

Basia i tablet (Stanecka Zofia)

Basia i telefon (Stanecka Zofia)

Basia i telewizor (Stanecka Zofia)

Basia i zegarek (Stanecka Zofia)

Oceny:
Basia i zegarek – 5
Basia i tv – 4,5
Basia i telefon – 5
Basia i tablet – 4,5
Basia i śmieci – 4,5
Basia i piknik – 4

Gatunek: dziecięca/młodzieżowa
Książki o Basi, pomagające małym dzieciakom uczyć się świata, pokochałyśmy z młodą jakieś pięć lat temu. I mimo że żadna z nas już od dawna nie ma pięciu lat, bawimy się świetnie, kochamy te historyjki. Są mądre i urocze, poprawnie napisane, wzruszające. Znajdujemy gdzie się da, audiobooki, ebooki, czytamy nawet czasem w Empiku. ;) Cyklicznie nadganiamy. Obrazki robione ręką dziecka nie podobają nam się wcale, ale treść, tak tak i jeszcze raz tak. Szkoda, że zostały nam jeszcze chyba tylko trzy. :)
92-93
Pensjonat Leśna Ostoja (Tekieli Joanna)

Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja (Tekieli Joanna)

Gatunek: literatura polska
Jako przeciwwaga do treści wymagających większego skupienia, jak najbardziej się nadaje.
Sympatyczne powiastki, nawet czasem wiarygodne, trochę naiwne, ale bohaterowie sympatyczni, do herbaty, kawy, na zimno i ciemno w sam raz.
94.
Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja (Tekieli Joanna)
Gatunek: literatura polska
O dziwo, nadal jest fajnie. Bohaterowie dają się lubić, są dobrze skonstruowani, czyta się to przyjemnie, bez straty czasu.
95.
Starcie królów (Martin George R. R.)
Ocena: 5
Gatunek: fantasy
Wolę Sapkowskiego, ciągle będę to podkreślać. Tu fabuła jest dobra, ale jak dla mnie mało filozofii. Takiej na stałe do życia. Zachwytów nie rozumiem, ale czyta się naprawdę przyzwoicie.