Dodany: 05.11.2020 21:52|Autor: emylka90

Tajemniczy nieznajomy

Tajemniczy bohater przyjeżdża do Jeleniej Góry, aby spotkać się ze znajomym. Nie zastaje go w domu, gdzie panuje bałagan, a po chwili zjawia się również dwóch gangsterów. Krótka wizyta w mieście zmienia się w próbę odnalezienia kumpla - podczas której poznaje agentkę ABW - oraz krwawy maraton z miejscowymi bandziorami, a tytułowa „Prosta sprawa”, wcale nie jest taka prosta.

Dosyć mocno rzuca się w oczy nadnaturalna moc głównego bohatera, który sam daje radę wszystkim gangsterom, ma oczy dookoła głowy i przewiduje zachowania przeciwników. Dla równowagi agentka jest dosyć nierozgarnięta jak na pracownika służb.

Podoba mi się, że do końca nie wiadomo, kim jest tajemniczy mężczyzna, a autor zdradza tylko kawałeczek jego historii, co zachęca jeszcze mocniej do sięgnięcia po kolejną część.
Mimo, iż widzę wiele nieprzychylnych opinii o tej powieści, mnie się podobała i serdecznie ją polecam. Wcześniejsza twórczość Wojciecha Chmielarza przypadła mi do gustu i tę książkę również zaliczam do udanych.