Dodany: 31.10.2020 11:06|Autor:

Co wiemy dzięki Karolowi Darwinowi? Jak doszło do przełomowych odkryć jednego z najsłynniejszych przyrodników w dziejach? Co właściwie z nich wynika? I czy da się o tym wszystkim opowiedzieć prosto, zrozumiale i ciekawie? Jasne, że się da, o czym przekonuje się mała Hania, gdy prosi tatę, by opowiedział jej o Darwinie.

"Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie. Czytam sobie. Poziom 3" to wyjątkowa książeczka opowiadająca o teorii ewolucji przeznaczona do nauki czytania dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wciągająca lektura pozwoli małym czytelnikom doskonalić umiejętność czytania, a przy okazji poszerzyć wiedzę o ewolucji.

"Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie" to książeczka Mikołaja Golachowskiego z trzeciego poziomu popularnej serii "Czytam sobie". Będzie idealna do wprawiania się w czytaniu dla dzieci, które już samodzielnie składają słowa i zdania. W książeczce znajdziesz:
- ciekawy, dłuższy tekst o długości ok. 2500-2800 wyrazów;
- czytelną, dużą czcionkę ułatwiającą czytanie;
- umieszczony na końcu alfabetyczny słowniczek trudniejszych słów, które w tekście oznaczone są symbolem gwiazdki;
- zajmujące niewiele miejsca, czarno-białe ilustracje Doroty Wojciechowskiej-Danek, dzięki czemu dzieci będą miały poczucie obcowania z prawdziwą książką, gdzie jest więcej tekstu niż ilustracji.

[Egmont, 2020]