Dodany: 20.10.2020 12:46|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Konkurs - "Perfekcyjny zakład"

Jak przechytrzyć Los, Fortunę, przypadek, szczęście, traf? Innymi słowy: jak obstawiać, żeby wygrywać?

Przez ostatnie 500 lat hazardziści, wspierani przez matematyków i naukowców, próbowali złamać system i znaleźć na to skuteczny sposób. Twierdza wydawała się nie do zdobycia. W „Perfekcyjnym zakładzie” Adam Kucharski opowiada zadziwiającą historię o tym, w jaki sposób udało się ją zdobyć ekspertom, a przy okazji zrewolucjonizować naukę i matematykę. Co więcej, pokazuje, że poszukiwanie „perfekcyjnego zakładu” stało się kluczowe dla naukowej pogoni za lepszym światem.

Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwie książki Perfekcyjny zakład: Jak nauka i matematyka pozbawiają hazard ślepego szczęścia (Kucharski Adam)

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Co chciałbyś/chciałabyś wygrać i dlaczego nie pieniądze? :)

Na odpowiedzi czekamy do 08.11.2020 r.

W konkursie biorą udział odpowiedzi z serwisu i fb.

Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 22.10.2020 14:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak przechytrzyć Los, Fo... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Czyżby wszyscy chcieli tylko pieniądze..?! :D
Użytkownik: sowa 22.10.2020 17:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Czyżby wszyscy chcieli ty... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Masz pieniądze – masz punkt wyjścia do wielu innych „mieć” i „móc”; więc czemu nie chcieć pieniędzy? XD
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 22.10.2020 19:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak przechytrzyć Los, Fo... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
To bardzo proste: chciałabym wygrać całą furę książek. A dlaczego nie pieniądze? Bo nie mogłabym ich wszystkich wydać na książki, tylko na bardziej przyziemne rzeczy, jak remont kuchni itp.
Użytkownik: Meszuge 25.10.2020 17:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak przechytrzyć Los, Fo... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Co chciałbym wygrać i dlaczego nie pieniądze?

Taka odmiana przypadku ze złotą rybką, tyle że sprytna rybka oferuje spełnienie jednego tylko życzenia. Bo też w rzeczywistości potrzebne jest tylko jedno...

Ja chciałbym wygrać SZCZĘŚCIE.

Dlaczego? To proste: jeśli bez pieniędzy byłbym nieszczęśliwy, to będę je miał, jeśli bez zdrowia byłbym nieszczęśliwy, to zdrowie odzyskam, jeśli mi czegoś będzie do szczęścia brakowało, to to dostanę.
Użytkownik: Marylek 30.10.2020 14:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak przechytrzyć Los, Fo... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Pieniądze - zdecydowanie nie. Tak głęboko tkwi we mnie przekonanie, że pieniędzy wręcz nie powinno się wygrywać, bo nic dobrego z tego nie wyniknie, że nawet nie zdarzyło mi się w życiu wypełnić kuponu jakiejkolwiek gry liczbowej. Nie daję losowi szansy!

Tego, co najbardziej chciałabym od losu, nie da się wygrać.

Ale książkę? O, tak! Książkę byłoby bardzo miło wygrać! Książka to jedna z tych rzeczy, które są nie tylko rzeczami, to coś, co może poprawić humor, rozbawić, ucieszyć, wzruszyć, nauczyć czegoś nowego. To kopalnia emocji! No i można pewnie też poczytać o wygrywaniu czegoś na loterii życia.
Użytkownik: krzysiek14 04.11.2020 22:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak przechytrzyć Los, Fo... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Zdecydowanie chciałbym wygrać... maszynę do podróży w czasie :) Bardzo chętnie bym pozwiedzał przeszłość i przyszłość. A także pewnie odezwałby się we mnie mały naukowiec, bo zawsze mnie ciekawiło jak to w końcu jest, które powieści i filmy sci-fi mają rację co do paradoksów. Same się rozwiązują (jak podobno matematycznie ostatnio wykazano), czy może jednak dzieje się coś innego.

Pieniądze natomiast (zwłaszcza w dużej ilości) zdobyte szczęściem np. w totku potrafią dość szybko zniknąć. Ameryki nie odkryję, gdy powiem że nie wszystko można kupić za pieniądze, dlatego taka wygrana byłaby po prostu banalna, a nieporównanie lepiej wygrać coś unikatowego :)
Użytkownik: fabelhaft 06.11.2020 18:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak przechytrzyć Los, Fo... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Samochód i to nawet nie żaden drogi. Od tak dawna planuję jakiś kupić i nie mogę się zdecydować. Za każdym razem, gdy jestem już bliska podjęcia ostatecznej decyzji któryś z wujków (a na moje szczęście trzech jest mechanikami) podaje całą listę minusów danego modelu. Wygrana pieniężna niczego nie zmieniłaby w tej sytuacji. A mnie pozostaje komunikacja miejska i czytanie podczas podróży :)
Użytkownik: magpye 06.11.2020 21:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak przechytrzyć Los, Fo... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Na chwilę obecną chciałabym wygrać wycieczkę na rajską wyspę - tam, gdzie zielono i ciepło. Odpoczęłabym fizycznie i psychicznie, odcięła od mediów, złych wiadomości. Bez luksusów, tylko plaża, słońce i beztroska. Tak że wybieram voucher turystyczny na koniec świata :)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 09.11.2020 11:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak przechytrzyć Los, Fo... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dziękuję za udział w konkursie!

Nagrody wędrują do:
krzysiek14
Joanna Zarzycka (fb)

Gratulujemy! :)
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 09.11.2020 13:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję za udział w konk... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Gratulacje :) Świetny wybór.
Użytkownik: krzysiek14 09.11.2020 15:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję za udział w konk... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
O dziękuję bardzo :D I gratuluję Joannie!

No to czekam na mój wehikuł czasu ;)