Dodany: 13.10.2020 11:05|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

KONKURS !!!

Graj uczciwie. Sprzątaj po sobie. Umyj ręce przed jedzeniem. Zachowaj podziw dla świata. To tylko niektóre z uniwersalnych zasad, które przyswajamy jeszcze w przedszkolu.

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu (Fulghum Robert)

Pytanie konkursowe brzmi: Czego Wy nauczyliście się w przedszkolu, a co wpłynęło na Wasze dorosłe życie?

Na odpowiedzi czekamy do 01.11.2020 r.

W konkursie biora udział odpowiedzi udzielone w serwisie Biblionetka i na FB Biblionetki.

Użytkownik: sqbana 14.10.2020 14:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Graj uczciwie. Sprzątaj ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Chodziłam do przedszkola integracyjnego i tam nauczyłam się empatii i akceptacji osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, trudnościami czy chorobami. I nawiązałam też niesamowite relacje z osobami, z którymi do teraz utrzymuję kontakt :)
Użytkownik: Meszuge 16.10.2020 18:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Graj uczciwie. Sprzątaj ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Nikt nie uczył mnie w przedszkolu, żebym „zachowywał podziw dla świata”, bo to niby uniwersalna zasada. Dziwne przekonanie, ale może teraz tak jest…

Na pewno jednak nauczyłem się (sam, tego mnie nie uczyły przedszkolanki) bardzo szybko jeść, bo dzięki temu, po zjedzeniu swojej porcji, miałem szansę dobrać się do porcji dziecka, siedzącego obok. Tak samo nauczyłem się szybko biegać – pierwszy przy półkach z zabawkami miał większy wybór i szansę na zabawkę naprawdę pożądaną.
Użytkownik: epikur 19.10.2020 12:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Graj uczciwie. Sprzątaj ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Ja w ogóle nie pamiętam, że chodziłem do przedszkola. A podobno chodziłem.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 19.10.2020 13:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja w ogóle nie pamiętam, ... | epikur
To może i dobrze... Ja pamiętam same traumy :p
(Magda)
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 01.11.2020 23:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Graj uczciwie. Sprzątaj ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Po pierwsze w przedszkolu po raz pierwszy nauczyłam się walczyć o swoje. Nieważne, że łzami. Dzięki temu zostałam przez rodziców przeniesiona do przedszkola, w którym była wspaniałą atmosfera i gdzie godzinami mogłam malować szlaczki, a następnie literki.

Uważam te lekcje za ważne w moim życiu i na pewno rzutujące na wiele, wiele lat :)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 02.11.2020 13:16 napisał(a):

Małgorzata Kolendowska

Dziękujemy! :)
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 02.11.2020 22:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziś rozwiązanie konkursu... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dziękuję :) Cieszę się ogromnie na nową lekturę :)
Użytkownik: margines 03.11.2020 01:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję :) Cieszę się og... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki