Dodany: 02.10.2020 09:33|Autor: books_shine_like_the​_stars

Powieść sensacyjna

Nie czytam opisów książek. Sugeruję się okładką, autorem, wydawnictwem, czasami - ale dość rzadko - poleceniami. Tak też było w przypadku tej książki. Tym razem nawet nie znałam twórczości autora, wydawnictwa, ani nawet okładka do mnie nie przemawiała. Czemu więc zamówiłam tę książkę? Po prostu denerwowało mnie, że nigdy nie mogę zdążyć z zamówieniem przed wykupieniem wszystkich egzemplarzy. Raz nadarzyła się okazja i tak udało mi się zdobyć "Prostą sprawę".

Jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy książka zaczęła przybierać charakter kryminału z silną postacią przewodnią i mafią w tle. Nie jest tajemnicą, że to nie są typowo moje klimaty. Ale… bardzo, bardzo szybko się wciągnęłam. Wszystko zaczyna się od tego, że mężczyzna przyjeżdża do Jeleniej Góry oddać pieniądze przyjacielowi, a zastaje tylko zdemolowane mieszkanie. Akcja rozwija się bardzo szybko, z zapartym tchem śledzimy losy bohatera i jego próby odnalezienia przyjaciela. W grę wchodzą nie tylko poszukiwania: są to również walki z gangsterami, krew leje się strumieniami, a stawką staje się ludzkie życie. Ciekawym zbiegiem okoliczności pomaga mu samotnie działająca agentka ABW. W historii nie brak zwrotów akcji, pościgów, porwań i bijatyk. "Prosta sprawa" ma wszystko, czego potrzebuje porządna powieść sensacyjna. Teraz sama jestem zdziwiona, ale czekam niecierpliwie na drugi tom.