Dodany: 22.09.2020 12:32|Autor:

Leonard Wach ukończył kurs przewodników psów tropiących w 1972 roku w policyjnym ośrodku w Sułkowicach i od tego czasu nieprzerwanie zajmuje się ich szkoleniem. W czasie służby pracował z psami policyjnymi, a po przejściu na emeryturę wspólnie z synami założył własny zakład tresury. Jako doświadczony fachowiec wychował wielu treserów psów. Jest autorem kilku książek, m.in. "Sam szkolę psa", "Jak szkolić własnego psa". Publikował też liczne artykuły w fachowych czasopismach.

Artur Wach szkoli psy od 20 lat. Kwalifikacje zdobył pod kierunkiem ojca w rodzinnym zakładzie tresury psów. Publikował swoje materiały w miesięczniku "Mój Pies", redagował też program kynologiczny "Na cztery łapy" w lokalnej telewizji. Obecnie współpracuje z miesięcznikiem "Fauna i Flora". Jest współautorem książki "Sam szkolę psa".

Mariusz Wach szkoli psy od 14 lat. Zdobył kwalifikacje tresera w zakładzie ojca. Współpracował z miesięcznikiem "Mój Pies", swoje materiały publikował też w regionalnej prasie ("Gazeta Poznańska", "Głos Szczeciński"). Obecnie współpracuje z miesięcznikiem "Fauna i Flora". Jest współautorem książek "Jak szkolić własnego psa" i poradnika dla dzieci i młodzieży "Jak wychowywać psa".

Autorzy są bardzo doświadczonymi treserami, a ich wiedza oparta jest na praktycznej pracy z psami. Szkolili wszystkie rasy psów opisywane w niniejszej książce.

[Mada, 2005]