Dodany: 13.09.2020 21:14|Autor:

"Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani" – Mark Twain

Nasze dane sugerują, że COVID-19 odznacza się śmiertelnością, która mieści się w granicach sezonowej grypy.

Prof. dr med. John Ioannidis, epidemiolog i biostatystyk, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata: …wirus wpływa w znacznie wyolbrzymiony sposób na nasze życie. To jest zupełnie nieproporcjonalne do rzeczywistego zagrożenia, które pochodzi od koronawirusa. Astronomiczne, gospodarcze szkody, które teraz powstają, nie są adekwatne do zagrożenia tym wirusem. Jestem przekonany, że umieralność z powodu koronawirusa nie będzie widoczna w umieralności rocznej nawet w postaci piku (wzrost zgonów odbiegający od średniej).
… każdy, kto umarł na tzw. koronawirusa, miał choroby współistniejące.
… koronawirus tylko na zasadzie wyjątku jest śmiertelny, a w większości wypadków jest w znacznej mierze nieszkodliwą infekcją wirusową".

Prof. dr med. Klaus Püschel, ekspert w dziedzinie medycyny sądowej, dyrektor Instytutu Medycyny Sądowej kliniki uniwersyteckiej w Hamburgu: Na pytanie, czy widzi jakieś różnice w ciałach zmarłych, w których stwierdzono obecność koronawirusa w porównaniu do innych chorób zakaźnych, odpowiada: "Nie. Obraz jest podobny do innych infekcji wirusowych dróg oddechowych i płuc. Myślę, że z czasem ustalimy coś specyficznie związanego z COVID-19, ale zasadniczo przebieg i obraz organów wewnętrznych jest taki sam".

Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju. Chociaż niektóre rejony świata mają większe problemy niż inne, nie wynika to jednak z większej śmiertelności koronawirusa jako takiego, ale z dodatkowych czynników, "podłoża", na które natrafia wirus, jak np. duża ilość zakażeń szpitalnych, zły stan służby zdrowia, panika, struktura wiekowa społeczeństwa, stan zdrowia populacji itp. Myślę, że stanie się to jasne po lekturze tej książki. Zdaję sobie sprawę, że teza o braku pandemii może brzmieć dla niektórych zupełnie niewiarygodnie i rodzić dysonans poznawczy, ale każdy z Czytelników powinien zadać sobie pytanie, czy wierzy niezależnym i odważnym naukowcom, pomiędzy którymi są również światowej klasy specjaliści, i przedstawianym przez nich danym naukowym, czy rządowi, politykom i ich anonimowym "ekspertom".

Ze Wstępu dr. Mariusza Błochowiaka

[Fundacja Osuchowa, 2020]

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 30.09.2020 17:53 napisał(a):
Odpowiedź na: "Łatwiej jest oszukać lud... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
To nie pandemia jest kłamstwem, tylko ta książka jest manipulacją i humbugiem - warto zaznajomić się z artykułem:

sprawdzam.afp.com/lekarze-i-eksperci-epidemii-koronawirusa-nie-mozna-zaprzeczyc
Użytkownik: Marylek 11.10.2020 12:46 napisał(a):
Odpowiedź na: "Łatwiej jest oszukać lud... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Tutaj merytoryczna analiza treści książki, dokonana przez lekarza: https://www.lekarzdawidciemiega.pl/falszywa-pandemia?fbclid=IwAR32uZozlJN9_OmoymwTBX0cF-LAmO44pkHBIYEsdS0hY1xPvqqNp0USuDs
Użytkownik: Anna125 11.10.2020 23:04 napisał(a):
Odpowiedź na: "Łatwiej jest oszukać lud... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Głupoty, książka bez wartości. # Louri i Marylek.
Użytkownik: Marylek 12.10.2020 09:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Głupoty, książka bez wart... | Anna125
Wiem o tym. Ale podpieram tę wiedzę opinią kogoś, kto się zna :)
Użytkownik: Anna125 12.10.2020 17:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiem o tym. Ale podpieram... | Marylek
Wiem i ucieszyłam się, gdy zobaczyłam Wasze wpisy przy tej książce. :-)