Dodany: 11.09.2020 23:52|Autor: violaa92

Niesamowita

Na początku poznajemy dwójkę bohaterów, Petera i Laurę. Młodzi zakochani, przed którymi jest całe życie. No, nie do końca... Dziewczyna zmaga się z nieuleczalną chorobą, jednak wszystko idzie ku dobremu. I nagle życie wywraca się do góry nogami. Historia na pierwszy rzut oka wygląda banalnie, jednak to tylko pozory.

Chłopak chce dotrzymać obietnicy danej Laurze i postanawia wyruszyć w podróż, która, jak się okaże, zmieni jego życie. Wyprawa, która miała przynieść ukojenie i spokój, da mu o wiele więcej, i nie będą to przyjemne rzeczy. Chłopak musi zmierzyć się z wielkimi przeciwnościami losu, a śmierć depcze mu po piętach. Zdecydowanie nie ma szczęścia.

"Czarna Ćma" to powieść, którą ciężko zaszufladkować, jest niebanalna, mimo, że porusza bardzo dobrze nam znane motywy miłości i śmierci. Ta książka obudziła we mnie wszelkie możliwe emocje, a to zdarza się bardzo rzadko. Wzruszyła mnie do łez - a to nie zdarza się już prawie nigdy. To piękna, wzruszająca, niesamowicie emocjonująca opowieść o miłości, której zupełnie się nie spodziewałam, bo to nie kolejne love story, a zupełnie coś innego. I warto na koniec dodać, że nie jest to książka dla ludzi o słabych nerwach.

Recenzja była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym/stronie księgarni internetowej/blogu.