Dodany: 31.08.2020 21:37|Autor: n_czyta_i_oglada

Warta uwagi!

Jakie macie wspomnienia ze szkoły? Czy byliście z tych popularnych czy wyrzutków? Jaki wpływ na Was miało otoczenie? Czy udało Wam się uzyskać pomoc u kogoś z dorosłych?

Po raz kolejny Marcel Moss niszczy nam psychikę. To, co dostajemy w nowej książce autora, powoduje wiele skrajnych emocji. Do końca nie wiedziałam, czy pokocham tę historię, czy wręcz ją znienawidzę.

Historia zaczyna się informacją o śmierci dwójki uczniów: Alana, najpopularniejszego chłopaka w szkole, kapitana drużyny siatkówki i sztandarowego, oraz Otylii, szkolnego wyrzutka, która chciała popełnić już samobójstwo wcześniej, a dodatkowo miała mroczną przeszłość.
Wszystkich dziwi to zajście i nie dowierzają, że ta dwójka mogła po prostu być tak egoistyczna. Nigdy nic ich nie łączyło, więc dlaczego zrobili to razem? Co takiego wydarzyło się w ich życiu, że postanowili je zakończyć?
Dodatkowo poznajemy historię Marty, Sary, Wiktorii, Kuby a także jednej z nauczycielek, Julii. Wszystkie postacie przeżywają w swoim życiu naprawdę wielkie tragedie. Chociaż nie zawsze ich działania są dla nas logiczne, jesteśmy w stanie to zaakceptować, ponieważ każda część książki naprawdę wiele nam tłumaczy.
Zwłaszcza Marta i Julia pragną się dowiedzieć, co się wydarzyło tej feralnej nocy. Przy pomocy Anonima, który wrzuca listy do Skrzynki Zwierzeń, zagadka zaczyna się rozwiązywać. Czy uda im się ustalić, co doprowadziło do tragedii?

Książka jest tak samo wciągająca, jak i wstrząsająca. Poszczególne momenty powodują, że wzdryga nami dreszcz, ale nie można się oderwać od czytania. Dla mnie książka to prawdziwy majstersztyk. Myślę że to najlepsza pozycja napisana przez Marcela Mossa.

Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych