Dodany: 29.08.2020 19:27|Autor: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki

Goodkind - ostry zjazd

Całun nieśmiertelności (Goodkind Terry)
Zastanawiam się, czy to tradycja, przywiązanie, chęć poznania kolejnych meandrów wyobraźni autora - czynniki, które kazały mi sięgnąć po drugi i, mam nadzieję, ostatni tom "Kronik Nicci". To już za wiele. Sztuczność aż razi, nieporadność akcji uwiera, same pomysły na przeciętnym poziomie. Po tylu tomach można się zmęczyć. Czy to chciwość, czy też oślepienie sławą? Nie wiem. Wiem za to jedno, przez długi czas nie wrócę do tego cyklu

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 29.08.2020 22:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Całun nieśmiertelności Z... | DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki
Oj, niedobrze... Ja przeczytałem do tej pory tylko główny cykl, do "Spowiedniczki", a resztę od paru lat kupuję w ciemno, kilka tomów czeka na lepszy czas. Teraz może się okazać, że ów czas nie nastąpi.
Użytkownik: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki 30.08.2020 09:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Całun nieśmiertelności Z... | DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki
Może jednak nie będzie tak źle, zważywszy na upływ czasu. Może to właśnie ja zrobiłem zbyt krótką przerwę Autor nie może wyzwolić się od schematu prowadzenia akcji, a to zaczyna się robić nużące. Jest po prostu tak samo. Nie, z pewnością drugi tom cyklu zablokował mi chęć na długie serie.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 18.09.2020 17:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Może jednak nie będzie ta... | DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki
Niestety - nie będzie dane nam poznać, czy Goodkind wyzwoli się ze schematu - autor zmarł wczoraj rano ;(

niestatystyczny.pl/2020/09/18/zmarl-terry-goodkind-autor-cyklu-miecz-prawdy/