Dodany: 04.08.2020 21:43|Autor:

Książka: Tajemnica Cesarza
Bachleda Sylwia
Notę wprowadził(a): OlimpiaOpiekun BiblioNETki

"Jesteś moją ostoją, przy tobie odpoczywam i zbieram siły do kolejnego pełnego niepewności i trudnych wyborów dnia".

Charlotte wiedzie życie jak z bajki – mieszka w Wersalu wraz ze swym mężem, cesarzem Francji Aleksandrem, a już wkrótce na świat ma przyjść ich pierwszy potomek. Młoda cesarzowa pragnie zapomnieć o przykrych doświadczeniach z przeszłości i próbuje odnaleźć się w nowej roli, jednak zazdrosne dwórki nie ułatwiają jej tego zadania, nie mogąc pogodzić się z faktem, że to właśnie ona zajęła miejsce u boku cesarza. W dodatku tuż za rogiem czai się ich największy wróg, który tylko czeka, by uderzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Charlotte nie pomaga też fakt, że wskutek wypadku straciła pamięć, wymazując z niej kilka miesięcy życia, i tak naprawdę nie wie, co stało się z jej poprzednim mężczyzną. W jej głowie rodzą się kolejne pytania, na które nie chce poznać odpowiedzi – z obawy, że prawda może okazać się zbyt trudna do zniesienia. W końcu o morderstwo jej poprzedniego narzeczonego po cichu oskarżano samego cesarza.

Ile jesteśmy w stanie zrobić w imię miłości? Jakie tajemnice skrywają mieszkańcy pałacu? I jaką rolę w tych wydarzeniach odegra Franciszek, zapomniany przyjaciel?

"Te czarne źrenice przywodziły na myśl głęboką studnię, choć wiedziałam, że zbytnie pochylenie się jest niebezpieczne, ciemność przywoływała mnie, kusiła i zachęcała, bym znalazła się w jej środku, obiecując, że po drugiej stronie spotka mnie coś dobrego".

[WasPos, 2020]

Użytkownik: Monika.W 05.08.2020 08:46 napisał(a):
Odpowiedź na: "Jesteś moją ostoją, przy... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
A kiedy władał Francją cesarz Aleksander? Książka została opisana jako historyczna, a zatem - jak mniemam - dotyczy któregoś władcy Francji.
Użytkownik: Monika.W 17.08.2020 22:08 napisał(a):
Odpowiedź na: A kiedy władał Francją ce... | Monika.W
Opis zmieniono - na powieść. Ale odpowiedzieć - nikt nie odpowiedział. To co z tym cesarzem Francji? To chyba jednak fantasy lub s-f?