Dodany: 01.08.2020 13:37|Autor:

Wymyślono już mnóstwo sposobów, żeby lepiej spać. I mnóstwo gadżetów - poprawiaczy snu. Ale Hugo Mercier stworzył pierwsze nieinwazyjne urządzenie, które naprawdę likwiduje problemy ze snem! Jego wynalazek jako jedyny otrzymał atest we Francji!

26-letni Hugo Mercier w 2017 roku został uznany przez MIT za jednego z 35 najlepszych europejskich innowatorów w wieku do 35 lat. W genialny sposób wykorzystał badania naukowe, by stawić czoło problemom współczesnej cywilizacji, których efektem są m.in. zaburzenia snu i stworzył pionierski program badawczy. Prowadzi go w ramach założonej przez siebie w 2014 roku firmy Dreem, popieranej przez francuskie ministerstwo rozwoju. Pracują w niej innowatorzy zafascynowani nauką i technologią: inżynierowie, informatycy, lekarze z całego świata. Ich misja: pomóc ludziom lepiej spać, tworząc rozwiązania technologiczne oparte na najnowszych odkryciach dotyczących mózgu. W radzie naukowej zasiadają wybitni naukowcy - dyrektorzy najważniejszych światowych ośrodków badawczych (Stanford Center for SleepSciencesand Medicine, Allen Institutefor Brain Science w USA, Centre d’Investigationet de Recherchesur le Sommeilw Szwajcarii, Sleep and Circadian Neuroscience Institute [SCNI] w Wielkiej Brytanii).

W 2017 Dreem wprowadził na rynek pierwszy produkt - opaskę na głowę do zakładania na noc, która rejestruje aktywność mózgu i wysyła bodźce dźwiękowe stymulujące głęboki sen. W tej książce Hugo Mercier opisuje, co stworzył i jak doszedł do swojego rewolucyjnego wynalazku. A także pokazuje sen w pigułce: od znaczeń w kulturze, poprzez historię i anegdoty, m.in. o Edisonie, wynalazcy żarówki elektrycznej, który uważał, że spanie jest stratą czasu, po wyjaśnienie, czym jest sen, jak śpimy, jak w tym czasie funkcjonuje nasz mózg i skąd biorą się problemy ze snem.

Dotknęła nas globalna epidemia złego snu - problem społeczny i nowa choroba naszej cywilizacji ogarniętej obsesją na punkcie produktywności. Mercier wydał wojnę tej epidemii. Dzięki jego wizjonerstwu będziemy mogli lepiej spać, żeby lepiej żyć.

[Amber, 2020]