Dodany: 2020-07-29 14:26|Autor: Małgorzata_Opiekun BiblioNETki

1 osoba poleca ten tekst.

Serial „Król” w Canal+ jesienią, pokazano pierwszy zwiastun (wideo)


Już jesienią będziemy mogli obejrzeć nowy serial „Król" na podstawie książki Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem. W główną rolę wciela się Michał Żurawski, partnerować mu będą m.in. Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska, Andrzej Seweryn i Borys Szyc. Ekranizacja „Króla” trafi na antenę CANAL+ Premium oraz do usługi CANAL+ online. Canal+ udostępnił właśnie pierwszy zwiastun serialu.

Akcja „Króla" rozgrywa się w przedwojennej Warszawie, a dokładnie w roku 1937. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą Kuma Kaplicy (Arkadiusz Jakubik). Prawą ręką Kuma jest bokser Jakub Szapiro (Michał Żurawski). Sieje on postrach u wielu mężczyzn, ale jest ulubieńcem warszawskich kobiet. Szapiro ma też ambicje. Jego celem jest zajęcie któregoś dnia miejsca Kaplicy i zostanie królem Warszawy. Sam dostrzega swojego następcę w młodym chłopaku – przejmuje więc opiekę nad Moszem Bernsztajnem (Kacper Olszewski). Na szczytach władzy w Warszawie jak i w całym kraju może dojść do zmian – dochodzi do spisku, który wpłynie na imperium Kuma oraz przyszłość Szapiry. Jakub będzie zmuszony walczyć na wielu frontach o utrzymanie swoich wpływów.

Zdjęcia do serialu zrealizowano w Warszawie i Łodzi. Reżyserem całości jest Jan P. Matuszyński („Ostatnia rodzina").

Twórcami koncepcji serialu są: Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają natomiast Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji.

Za zdjęcia odpowiadał Kacper Fertacz, montaż - Przemysław Chruścielewski, a za dźwięk - Jarosław Bajdowski, Marcin Kasiński oraz Kacper Habisiak. Scenografię przygotował duet Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, kostiumy - Emilia Czartoryska, a charakteryzacja to dzieło Poli Guźlińskiej. Muzykę do serialu skomponował Atanas Valkov.

Premiera „Króla” planowana jest na jesień 2020. Serial liczyć ma osiem odcinków.

ZWIASTUN SERIALU:

 

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: