Dodany: 29.07.2020 00:14|Autor: Małgorzata_

Netflix zapowiada nowy serial w uniwersum Wiedźmina – „The Witcher: Blood Origin”

Netflix ogłasza nowy, oryginalny miniserial z uniwersum Wiedźmina – „The Witcher: Blood Origin". Składać się będzie z sześciu odcinków i opowie historię pierwszego Wiedźmina. Entuzjazmu do projektu nie kryje Andrzej Sapkowski, który ma zostać konsultantem kreatywnym serialu.

„Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzone w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do „Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się” - tak Netflix w komunikacie prasowym zapowiada „The Witcher: Blood Origin”.

Producentami wykonawczymi „The Witcher: Blood Origin” będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Andrzej Sapkowski będzie pełnił funkcję konsultanta kreatywnego serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

„To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów” - skomentował Andrzej Sapkowski.

„Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię «The Witcher: Blood Origin». Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie - jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi”? - przekazał Declan de Barra. Nowy serial „opowie historię świata elfów sprzed jego upadku i co najważniejsze, odkryje dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina" - dodał.

Lauren Schmidt Hissrich przyznaje, że projekt jest sporym wyzwaniem: - „Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem «The Witcher: Blood Origin». To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum” - przekazała.

W sierpniu wznowiono zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina”, wcześniej zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Premiera nowych odcinków planowana jest na 2021 r. - zagraniczne media podają, że prawdopodobnie na Netfliksie pojawią się na przełomie sierpnia i września 2021 r.

W trakcie prac jest również animowany film w uniwersum książek Sapkowskiego – „The Witcher: Nightmare of the Wolf" (w wersji polskiej "+Wiedźmin: Zmora Wilka"), który ma ukazać się na Netfliksie jeszcze w tym roku.