Dodany: 2020-07-29 10:01|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Konkurs - Wyspa Zero

Mamy dla Was kolejny konkurs - tym razem dla fanów kryminałów!

Pytanie:

Jakie jest Wasz ulubiony kryminał i dlaczego?

Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książką Wyspa zero (Sokół Jarosław)

Do wygrania są 3 książki, konkurs komunikowany będzie również na fb Biblionetki.

Na odpowiedzi czekamy do 16.08.2020 r.

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: zawodnik 2020-07-31 18:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Mamy dla Was kolejny kon... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Krewni (Górski Piotr (ur. 1971))
"Krewni" Piotra Górskiego to trzecia część cyklu, ale... jakiego cyklu!
Bardzo, bardzo mi się podoba ponieważ:
A: Jest mało znany, a znakomicie napisany. Czy istnieje lepsze połączenie? To jak różnica między malutką, przytulną cukierenką, a nawet najlepszą, ale wszystkim znaną kawiarnią Wedla czy innego potentata.
B: Łączy zagadkę wysokiej klasy z przyzwoitym tempem akcji. Jak dobry likier: pijesz ze smakiem, a uderza do głowy.
C: Jest, w mojej opinii, prawdziwie polski, to znaczy balansujący na granicy prawa, wg starej, sarmackiej zasady: "Prawem lub lewem".
D: Mam już dość polskich głównych bohaterów, o tak swojskich nazwiskach jak Meyer czy Heintz, więc spotkanie Sławka Kruka było niezwykle ożywcze.
E: Lubię wrażliwych brutali w rolach głównych.
Więc jak nie kochać pana Górskiego i jego Kruka?
Aaaa, i czy Kruk nie pasuje do Sokoła?
Użytkownik: Renax 2020-08-02 03:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Mamy dla Was kolejny kon... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Jestem wielką fanką kryminałów Agathy Christie, a wśród jej książek moją ulubioną jest 'Słonie mają dobrą pamięć'. Jest to nie tylko książka z zagadką kryminalną, taką w stylu pani Agathy, gdy to mamy kilka osób, które miały okazję do zabójstwa, ale i mamy piękną, wzruszającą historię ludzką. Jest tam miłość i tęsknota, zazdrość i poświęcenie. I to te prawdziwe uczucia ludzkie osadzone w zwykłym życiu, ale tragedie, które mogą się przydarzyć wszędzie, to te uczucia są ponadczasowe i dlatego wciąż te książki czytamy. No a poza tym, książki Agathy Christie to zagadki logiczne, kto spośród osób które były na miejscu zbrodni to zrobił i dlaczego. Autorka podsuwa tropy, ale subtelnie. Zazwyczaj czytelni nie wie aż do końca kto zawinił.