Dodany: 12.07.2020 10:12|Autor: Everyfree00

Bieszczady, cud natury

Bieszczady to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, tam można wypocząć jak nigdzie indziej i zobaczyć tak piękne widoki, że będzie chciało się tam zostać na zawsze.

Marcin i jego kolega Krzysiek wybierają się w Bieszczady w odwiedziny do leśnika Kazimierza Nóżki, który oprowadza ich po lasach i opowiada ciekawe historie, jakie mu się w życiu przydarzyły. Już w pierwszym rozdziale poznajemy uroczą niedźwiedzice Agę oraz jej dzieci Grzesia i Lesia, oraz kolejne młode Jasia i Małgosię; leśnik opowiada o nich tak, jakby to nie były duże, groźne zwierzęta, a jego przyjaciele. Dalej robi się coraz ciekawiej, poznajemy ogrom Bieszczad i dostajemy moc ciekawych opowieści o człowieku, którego pasja stała się całym życiem.

Ta książka zdecydowanie ma w sobie swojski klimat, bije od niej spokój i harmonia. Od samego początku czułam się, jakbym tam była z bohaterami i zwiedzała Bieszczady z grupą przyjaciół. Oprócz tego, że dostajemy dużo ciekawostek, mamy również wskazówki, jak zachowywać się w górach. Leśnik przestrzega przed zostawianiem śmieci, ponieważ przyciągają one zwierzęta oraz zaśmiecają środowisko, a przecież każdy z nas chce zwiedzać piękne miejsca, a nie co chwila patrzeć na butelki i plastikowe opakowania. Takie zachowanie niestety można spotkać wszędzie, ludziom ciężko zabrać z powrotem śmieci, które sami przynieśli, nie za dobrze to o nich świadczy i mam nadzieję, że kiedyś zmienią swoje zachowanie.

Oprócz tego, że mamy tutaj dużo opowiadań, jest też wiele cudownych ilustracji. Zdjęcia są naprawdę piękne i każde jest odpowiednio podpisane, tak, żeby czytelnik wiedział, co na nim jest. Ja oglądałam je już kilka razy, a nawet poszukałam też innych zdjęć tych fotografów.

Czytając, aż żałowałam, że nie mam części pierwszej. Muszę ją koniecznie zdobyć, bo historie z Bieszczad według Kazimierza Nóżki są tak piękne, że chce poznać ich jeszcze więcej, a widoki tak cudowne, że ma się je ochotę zobaczyć na żywo.

Recenzja była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym/stronie księgarni internetowej/blogu.