Dodany: 06.07.2020 06:58|Autor: Jusztuczka

Iście zwariowany tata

Dzisiaj przychodzę z kilkoma zdaniami o książce dla dzieci "Zwariowane wakacje taty Oli" Thomasa Brunstroma i Thorbjorna Christofersena. Jest to niezwykle zabawna historia opowiadająca o wakacjach, na które zabrał całą swoją rodzinę tata Oli. Nie są to zwykłe wakacje gdzieś w rodzinnym kraju, lecz "all inclusive" z bufetem na kolację i basenem, w którym można spędzać całe dnie. Ponadto te wakacje są na tyle wyjątkowe, że codziennie można jeść aż 3 porcje lodów. W tej krótkiej historii nie brakuje humoru, na każdej stronie znajdziemy zabawną sytuację, z której możemy się śmiać w głos. Dla dzieci to niesamowita gratka, mnie zaś, jako rodzica, nieco irytowała postać taty Oli. Został wykreowany na takiego luzaka, z jakim w prawdziwym życiu się nie spotkałam. Trochę mi to przeszkadzało, ale gwarantuje, że dzieci będą zadowolone. Książka to również mnóstwo cudnych ilustracji, od których ciężko oderwać oko. Zakończenie jest swego rodzaju morałem, mówiącym, że dla chcącego nic trudnego. Jeśli tylko mamy na tyle rozbudowaną kreatywność, możemy wakacje zatrzymać na dłużej, bądź po prostu zaprosić je do naszego domu.

Książka warta zakupienia i przeczytania, skorzystają na tym nie tylko dzieci, ale i rodzice na pewno się odstresują.

Recenzja znajduje się na moim Instagramie oraz na stronach księgarń internetowych.