Dodany: 04.07.2020 11:04|Autor:

Heavy metal to nie muzyka, to styl życia. Za kulisami często bardziej nieobliczalny niż na scenie. Demolka, rozpusta, przekraczanie granic – Jon Wiederhorn zebrał szalone, zabawne, a czasem przerażające anegdoty na temat życia, jakie wiedli, od takich gwiazd metalu, jak muzycy Black Sabbath, Judas Priest, Twisted Sister, Nine Inch Nails, Megadeth, Slayer i wielu innych. Heavy metal zawsze przyciągał barwne jednostki, gardzące konwenansami, a życie w trasie to prawdziwa puszka Pandory szalonych doświadczeń. Metal dał też tym wszystkim buntownikom poczucie przynależności i tożsamości. "Piekło na Ziemi" to unikatowa kompilacja barwnych, demoralizujących, ale i inspirujących opowieści z pierwszej ręki.

"Zerwij kurtynę zasłaniającą kulisy metalowego świata i wskocz prosto w otchłań szalonych rockandrollowych eskapad! Wciągnie cię w nią »Piekło na Ziemi« – zanurzysz się w niej dzięki lekturze opowieści, które w całej okazałości ujawniają panujący w tym świecie chaos, erotykę i psychotyczną manię".

Rob Halford, Judas Priest

"Książka »Piekło na Ziemi« autorstwa Jona Wiederhorna jest niczym skrzynia skarbów pełna skandalicznych, bezkompromisowych anegdot metalowych, począwszy od opowieści dość histerycznych, przez przerażające, a kończąc na tych z gatunku obrzydliwych. Każdy rozdział to nowy poziom szaleństwa!"

Scott Ian, Anthrax, S.O.D., The Damned Things

"A więc chciałeś wiedzieć, co dzieje się za kulisami, co sprawiło, że jesteśmy teraz tym, kim jesteśmy, co nas inspiruje? Może też chciałbyś usłyszeć to, czego nie zdradzamy nawet osobom nam bliskim, wiesz, takie mroczne sekrety, które koncertujący muzycy ukrywają, szczególnie przed swoimi domownikami? Jon Wiederhorn zebrał w tej książce mnóstwo wspaniałych tego typu historii, opowiedzianych przez wielu twoich ulubionych muzyków. Ja wiem, co przytrafiło się mnie, znam swoje historie, ale czytanie o tym, przez co przeszli inni jest naprawdę rewelacyjne. Powodzenia w lekturze!"

Billy Graziadei, członek i założyciel Biohazard, Powerflo i BillyBio

"Choć ja osobiście mógłbym opowiedzieć mnóstwo podobnych, totalnie odjechanych historii metalowych, jestem, k**wa, tylko jednym z wielu. W książce »Piekło na Ziemi« Jon Wiederhorn uchwycił energię, emocje i szaleństwo całej subkultury metalowej, nie tylko muzyków thrashowych, ale także szerokiej gamy artystów innych gatunków, w tym klasycznego metalu, death metalu, a nawet szalonych po*ebów podpalających kościoły i grających black metal".

Gary Holt, muzyk zespołów Exodus i Slayer

"»Piekło na Ziemi« to bez wątpienia najgłębsze spojrzenie na życie profesjonalnych muzyków metalowych. W przeciwieństwie do biografii rockowej, ta książka – zapis rozmów z muzykami – daje dokładne zrozumienie tego, co faktycznie dzieje się za sceniczną kurtyną. Żaden inny autor nie opisał tego gatunku lepiej niż Jon, a ta książka jest darem dla wszystkich, którzy oddali swoją duszę bogom metalu".

Ben Weinman, The Dillinger Escape Plan

[Kagra, 2020]