Dodany: 04.07.2020 03:17|Autor:

Michael Hesemann prowadzi czytelnika śladami historycznego Jezusa Chrystusa ani na chwilę nie tracąc z oczu Jego misji, która dała początek chrześcijaństwu. Książka pozwala nam na poznanie tzw. "Piątej Ewangelii", której nie stanowią słowa, lecz miejsca, w których przebywał i nauczał Chrystus.

"Jezus z Nazaretu" to również bogate źródło wiedzy na temat starożytnego Izraela, jego topografii, obyczajów żydowskich oraz życia codziennego jego mieszkańców. Liczne cytaty z Biblii pozwalają nam się przekonać, że relacje Ewangelistów znajdują potwierdzenie w śladach archeologicznych, które przetrwały do dziś. Jednocześnie lektura publikacji jest fascynująca, a momentami zaskakująca.

1. Interesująca treść, wiele detali dot. Ewangelii i życia Jezusa, które nie są powszechnie znane
2. Przystępny język
3. Opisywane treści bazują na badaniach naukowych oraz wynikach wykopalisk przez co stają się bardziej przekonujące

Ta książka ma być zachętą do odwiedzenia miejsc, w których działał Jezus, nie jest natomiast przewodnikiem w dosłownym tego słowa znaczeniu.

"Postacie historyczne pozostawiają ślady. Odnosi się to także w szczególny sposób do Jezusa z Nazaretu. Kto podąży śladami, które pozostawił, a które często dopiero w ostatnich latach i dziesięcioleciach odkrywali archeolodzy w Ziemi Świętej, ten nie może mieć więcej wątpliwości: Nasza wiara nie opiera się na pięknych legendach i pobożnych fantazjach, których przykładem może być brawurowa opowieść o »skoku Pana«. Nie, ona opiera się na wydarzeniach historycznych, które zostały przekazane przez naocznych świadków i utrwalone przez kronikarzy. Jak dokładne są ich relacje widać, gdy odsłaniamy opisane przez nich miejsca łopatą archeologa. Historycznego Jezusa z Nazaretu odnajdzie ten, kto warstwa po warstwie dotrze do żyznej gleby historii zbawienia".

ze Wstępu

[Wydawnictwo Salwator, 2012]