Dodany: 03.07.2020 09:53|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Warszawskie Targi Książki w 2021 roku

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że w wydarzeniach na Stadionie Narodowym w Warszawie może uczestniczyć 14,5 tys. osób. Wynika to z rozporządzenia Rady Ministrów z 19 czerwca znoszącego niektóre ograniczenia po wybuchu pandemii. Jak poinformowała „Gazeta Stołeczna” z 2 lipca, „o pełnej widowni na razie nie ma mowy”. Jak dalej czytamy, „Stadion Narodowy to największa arena w Polsce. Mecze kibiców może na nim oglądać z trybun 58,5 tys. kibiców, a koncertów słuchać nawet ponad 70 tys. fanów muzyki (na trybunach i na murawie)”.

Ta decyzja idzie w dobrym kierunku i otwiera nam możliwości myślenia o roku przyszłym. W tym roku nie jesteśmy w stanie przy takich ograniczeniach zorganizować Warszawskich Targów Książki, chociaż decyzja dotyczy miejsc siedzących, a u nas podczas tej imprezy 70 czy 80 tysięcy osób przechodzi, zatrzymuje się, stoi blisko siebie. Takie zezwolenie na pewno nie pozwoliłoby nam zorganizować w tym roku takich targów, jakie organizowaliśmy przez ostatnie lata. Ale w roku 2021 jest przez nas przewidywany majowy termin Warszawskich Targów Książki i nasza spółka Targi Książki prowadzi na ten temat rozmowy z kierownictwem Stadionu Narodowego. Za mną jest spotkanie z prezesem Stadionu Narodowego i czekamy w tej chwili na jego ofertę. Będziemy negocjować warunki – skomentował dla Biblioteki Analiz Rafał Skąpski, prezes spółki Targi Książki.

Na Stadionie Narodowym od 2013 roku spółka Targi Książki co roku w maju organizowała Warszawskie Targi Książki. W rekordowym roku 2018 przez cztery dni imprezę tę odwiedziło 83.514 osób, a w roku ubiegłym frekwencja wyniosła 80400 osób. W tym roku Warszawskie Targi Książki zostały odwołane z powodu pandemii.

[źródło: rynek książki]