Dodany: 2020-06-30 00:50|Autor: Pingwinek

Złote myśli zakopane na półce ;)

(Czytatka zdradza co nieco.)

Odkurzyłam. Bardzo dawne lektury, których nie widzę na swojej liście, bo chyba w początkach mojej przygody z Biblionetką jeszcze sobie nie radziłam z dodawaniem nowych pozycji.

"To, co nie przemija":

"Znamieniem odwagi w naszym wieku konformizmu jest zdolność do trwania przy swoich przekonaniach - nie uparcie albo buntowniczo (to nie są przejawy odwagi, ale postawy obronnej) ani nie z powodu odwetu, ale po prostu dlatego, że w to się wierzy."
-> Rollo May.

"Istnieją zasady, które są wieczne..."
-> William Jennings Bryan.

"Najważniejszą w świecie rzeczą nie jest to, gdzie teraz jesteśmy, lecz dokąd zmierzamy."
-> Oliver Wendell Holmes.

"Jedyna prawdziwa satysfakcja, jaka istnieje, to przez cały czas wzrastać wewnętrznie, stając się coraz bardziej sprawiedliwym, prawdziwym, hojnym, prostym, ludzkim, dobrym, uczynnym. A wszystko to możemy osiągnąć przez codzienne wykonywanie swej pracy najlepiej, jak potrafimy."
-> James Freeman Clarke.

"Po prostu bądź tym, kim jesteś i mów prosto ze swego serca i wnętrza - to jest wszystko, co każdy z nas ma."
-> Hubert H. Humphrey.

"Nie idź na kompromis, jeśli chodzi o ciebie samego. Jesteś wszystkim, co masz."
-> Janis Joplin.

"Będę prawdziwy, bo są tacy, którzy mi ufają.
Będę czysty, bo są tacy, którzy troszczą się o mnie.
Będę silny, bo wiele trzeba wycierpieć.
Będę odważny, bo trzeba odważyć się na wiele.
Będę przyjacielem wszystkich:
wrogów i tych, którzy nie mają przyjaciół.
Będę dawać i zapominać o darze.
Będę pokorny, bo znam swą słabość.
Będę patrzeć w górę i śmiać się, i kochać, i dźwigać."
-> Howard Arnold Walter.

"Pracuj ciężko, baw się często i żyj w miłości."
-> Stuart i Linda MacFarlane.

"Miłość nie czuje ciężaru, nie myśli o kłopotach, dokonuje prób ponad jej siły. Nie usprawiedliwia się, że coś jest niemożliwe... Potrafi podjąć wszystko i wypełnia wiele tam, gdzie ten, kto nie kocha, upada i leży. Miłość jest czujna nawet we śnie, nie drzemie. Choć znużona - nie jest zmęczona; choć spętana - nie traci swobody; choć zaniepokojona - nie jest zalękniona; lecz jak żywy ogień i płonąca pochodnia rwie się ku górze i pokonuje wszystkie przeszkody."
-> Tomasz à Kempis.

"Nadzieja daje siłę do bycia radosnym w rozpaczliwych okolicznościach."
-> G. K. Chesterton.

"Z nadzieją jest jak ze słońcem: jeżeli podążamy w jego kierunku, ono pozostawia za nami cień naszych ciężarów."
-> Samuel Smiles.

"Prawda sprawia, że jaśnieje twarz osoby, która ją wypowiada i posiada..."
-> Robert South.

"Budzić się każdego ranka z uśmiechem rozjaśniającym mą twarz; witać dzień z szacunkiem dla ukrytych w nim możliwości; podchodzić do swojej pracy z jasnym umysłem; mieć zawsze przed oczyma, nawet robiąc drobne rzeczy, ostateczny cel, dla którego pracuję; spotykać mężczyzn i kobiety z uśmiechem na ustach i miłością w sercu; przez wszystkie godziny być łagodnym, dobrym i uprzejmym; zbliżać się do nocy ze zmęczeniem, które przyzywa snu, i radością, która płynie z dobrze wykonanej pracy - oto jak pragnę mądrze spędzać me dni."
-> Thomas Dekker.

"Wierzę w wieczną ważną rolę domu
jako podstawowej instytucji społecznej.
Wierzę w niezmierne możliwości
każdego chłopca i każdej dziewczyny.
Wierzę w wyobraźnię, zaufanie, nadzieje i ideały,
które są w sercach wszystkich dzieci.
Wierzę w piękno przyrody, sztuki, książek i przyjaźni.
Wierzę w satysfakcję ze spełnionego obowiązku.
Wierzę w małe, codzienne, domowe radości..."
-> Ozora Davis.

"Znaczenie ma nie to, co robisz raz na jakiś czas, ale to, co wykonujesz dzień do dniu."
-> Jenny Craig.

"Miłość jest czymś, co ty i ja musimy mieć. Musimy ją mieć, ponieważ nasz duch karmi się nią. Musimy ją mieć, ponieważ bez niej stajemy się słabi i bojaźliwi. Brak miłości pomniejsza poczucie naszej wartości. Bez niej zawodzi nas odwaga, nie potrafimy patrzeć śmiało na świat. Zwracamy się ku samemu sobie i zaczynając karmić się swoją własną osobą, krok po kroku sami ją niszczymy. Dzięki miłości jesteśmy twórczy. Z nią idziemy przez życie bez znużenia. Z nią i tylko z nią potrafimy dawać się innym."
-> Wódz Dan George.

"Zawsze zdarza się to, w co naprawdę wierzysz; to wiara sprawia, że coś się wydarza. I sądzę, że nic się nie wydarzy, dopóki nie uwierzysz w to mocno i głęboko."
-> Frank Lloyd Wright.

"Jak sprawić, aby ci coś w życiu wyszło? Oto, na czym polega sekret: przede wszystkim na głębokim pragnieniu, aby tak się stało; następnie potrzeba wiary i przekonania, że tak może być; potem trzeba zachować w swojej świadomości tę jasną, określoną wizję i obserwować, jak realizuje się ona krok po kroku, bez cienia wątpliwości i braku wiary."
-> Eileen Caddy.

"Jeśli jeszcze nie oddałeś się jakiejś wielkiej sprawie, to nie zacząłeś naprawdę żyć."
-> William P. Merrill.

"Kiedy nie wiesz, do jakiego portu zmierzasz, każdy wiatr będzie ci się wydawał nieodpowiedni."
-> Seneka.

"Nie idź tam, dokąd prowadzi cię ścieżka. Raczej idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw za sobą ślad."
-> Autor nieznany.

"Ważne jest działanie, a nie owoc działania. Musisz wykonać to, co jest słuszne. To, że w ogóle będzie jakiś owoc, może nie leżeć w twojej mocy, może okazać się nie w twoim czasie. Ale to nie znaczy, że masz przestać czynić to, co słuszne. Być może nigdy nie zobaczysz efektów swego działania. Ale jeśli nie zrobisz nic, nie będzie żadnych efektów."
-> Mahatma Gandhi.

"Poszukuj tej szczególnej postawy w życiu, dzięki której staje się ono najgłębsze i najistotniejsze, a wraz z którą przychodzi wewnętrzny głos, mówiący: «To jestem prawdziwy ja». A gdy odnajdziesz ten stan, idź za nim."
-> William James.

"Największym ze wszystkim błędów jest nic nie robić z tego powodu, że można zrobić tylko niewiele."
-> Sydney Smith.

"W żaden sposób nie można przewidzieć, dokąd nas to zaprowadzi, ale wie się, że trzeba to zrobić."
-> Betty Friedan.

"Nie do ciebie należy wybór, w jaki sposób umrzesz. Ani kiedy. Możesz jedynie decydować o tym, w jaki sposób będziesz żyć. Teraz."
-> Joan Baez.

"Niezależnie od tego, na jaki kierunek się zdecydujesz, zawsze znajdzie się ktoś, kto powie ci, że się mylisz. Zawsze pojawią się trudności, które stanowią pokusę, by uwierzyć, że krytykujący cię mają rację. Zaplanowanie swego działania i zrealizowanie tego do końca wymaga odwagi."
-> Ralph Waldo Emerson.

"Nadzieja jest dla nas tak życiodajna jak powietrze, którym oddychamy."
-> Popularne.

"Uważam, że najważniejszą pracą, jaką kiedykolwiek wykonujemy: na całym świecie, w ciągu całego życia, jest ta wykonana w czterech ścianach naszego domu. Wszystkie matki i wszyscy ojcowie, jakakolwiek byłaby ich pozycja w życiu, potrafią przyczynić się do odbicia w duszy ich dzieci ducha służby, tak że żadna forma zaangażowania nie sprawia ich dzieciom kłopotu."
-> Stephen R. Covey.

"Za każdym razem, gdy nie idziesz za swym wewnętrznym «przewodnikiem», odczuwasz stratę energii, masz poczucie duchowej śmierci."
-> Shakti Gawain.

"To nade wszystko: własnemu «ja» bądź wierny."
-> William Szekspir.

"Uczynić ten świat odrobinę lepszym i bogatszym o kochane dziecko, skrawek ogrodu lub uzdrowione warunki społeczne."
-> Ralph Waldo Emerson.

"Osiągnął sukces ten, kto żył dobrze, śmiał się często i bardzo kochał; kto cieszył się podziwem i miłością dobrych ludzi; kto znalazł swoje miejsce i wykonał swoje zadanie; kto opuścił świat, zostawiwszy go odrobinę lepszym, niż zastał..."
-> Bessie A. Stanley.

"Podobnie jak na palecie artysty, tak i w naszym życiu jest taki jeden kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce. Tym kolorem jest miłość."
-> Marc Chagall.

"Możesz na mnie liczyć":

"Odkryłem, że w dawaniu kryje się olbrzymia radość. Jest ona bardzo ważnym elementem radości życia."
-> William Black.

"Ten daje najwięcej, kto daje z radością."
-> Matka Teresa z Kalkuty.

"Jaki był najpiękniejszy dar, który kiedykolwiek dostałeś? Co więcej: jaki był najpiękniejszy dar, który ty dałeś? Być może pamiętasz, że w obu przypadkach najpiękniejszy dar związany był ściśle z okazanym sercem, którego cząstkę zawierał."
-> Wanda Fulton.

"Musimy rozdawać nie tylko to, co mamy; musimy dawać także to, czym jesteśmy."
-> Desire-Joseph Mercier.

"Szczęście w życiu składa się z drobiazgów - z krótkich i szybko odchodzących w niepamięć chwil miłości wyrażonych w pocałunku, uśmiechu, życzliwym spojrzeniu, serdecznym komplemencie ukrytym pod pozorem wesołego żartu oraz w innych, niezliczonych okruchach przyjemnych myśli i uczuć."
-> Samuel Taylor Coleridge.

"Wszystkie piękne uczucia świata ważą mniej niż jeden czyn miłości."
-> James Russell Lowell.

"Nie jest ważne, ile dajemy, ale ile miłości w to wkładamy - to jest właśnie wprowadzanie w czyn współodczuwania."
-> Matka Teresa z Kalkuty.

"Wszystko, co mogę zrobić dla mojego przyjaciela, to po prostu być jego przyjacielem. Nie mam bogactwa, którym mógłbym go obdarzyć. Jeśli będzie wiedział, że jestem szczęśliwy mogąc go kochać, nie będzie pragnął żadnej innej nagrody."
-> Henry David Thoreau.

"Ludzie nieszczęśliwi nie potrzebują niczego innego, jak tylko ludzi, którzy będą chcieli poświęcić im swą uwagę."
-> Simone Weil.

"Większość ludzi nie chce zupy, ale chce kontaktu z innymi, przez który poczuje się doceniona, kochana, chciana i odnajdzie odrobinę pokoju w swym sercu. Dla tych ludzi najbardziej liczy się osobisty kontakt."
-> Siostra Dolores.

"Nie przeżyłeś doskonale dnia, nawet jeśli zarobiłeś dużo pieniędzy, jeśli nie zrobiłeś czegoś dla kogoś, kto nigdy nie będzie mógł ci się za to odwdzięczyć."
-> Ruth Smeltzer.

"Życie pełne drobnych czynów dobroci może być ważniejsze od życia pełnego wielkich osiągnięć."
-> Pam Brown.

"Codzienne obowiązki stają się piękne dzięki miłości."
-> Percy Bysshe Shelley.

"Empatia to twój ból w moim sercu."
-> Autor nieznany.

"Choroby fizyczne możemy leczyć stosując leki, ale jedynym lekiem na samotność, rozpacz i brak nadziei jest miłość. Na świecie jest wielu ludzi, którzy umierają z braku chleba, lecz jeszcze więcej ludzi umiera z braku miłości."
-> Matka Teresa z Kalkuty.

"Proste rzeczy są często najlepsze: zwykła, pomocna dłoń, życzliwa myśl, proste słowa: «Oczywiście, rozumiem»."
-> Anne Kreer.

"Jeśli ktoś słucha lub wyciąga pomocną dłoń, albo szepcze dobre słowo zachęty, lub też próbuje zrozumieć samotną osobę, zaczynają się dziać rzeczy nadzwyczajne."
-> Loretta Girzartis.

"Niech nikt, kto przychodzi do ciebie, nie odchodzi bez poczucia, że stał się lepszy i szczęśliwszy. Każdy powinien zobaczyć dobroć w twojej twarzy, w oczach i w uśmiechu."

"Miłość, która uszczęśliwia":

"Miłość to największa siła; każąc przebaczać - pozwala tym samym łączyć się w najsilniejszy łańcuch życia. Miłości nie da się zmieścić w słowach. Miłość jest przyczyną największego cierpienia i ogołocenia, a zarazem źródłem największych radości. Miłość jest niezbędna do odczuwania radości. Podobnie radość konieczna jest do odczuwania miłości. Miłość sprawia radość, obdarowuje radością, wzmacnia, przynosi ulgę, uszczęśliwia, czyni człowieka doskonalszym."
-> Aldona Różanek.

"Człowiek opanowany miłością zatraca samego siebie dobrowolnie na rzecz drugiej osoby, przez co sam siebie odnajduje i odradza."
-> Ojciec Andrzej Klimuszko.

"Prawdziwa wartość miłości polega na tym, że zawsze rozrzutnie darzy sobą niegodnych."
-> Rabindranath Tagore.

"Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy."
-> Alighieri Dante.

"Miłość wszystko zwycięża."
-> Wergiliusz.

"Któż by kiedykolwiek w tym życiu mógł żyć, mieć nadzieję i dążność, gdyby przestrzeń nie była wypełniona miłością."
-> Rabindranath Tagore.

"Tracić siebie dla drugich, to jest właśnie odnajdywać najprawdziwszego siebie."
-> Maria Dąbrowska.

"Miłość przynagla do nieustannego dążenia ku Bogu."
-> John Ching-hsiung Wu.

"Miłość najłatwiej złowić w sieci radości."
-> Ali Ibn Abi Talib.

"Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym."
-> Karl Barth.

"Miłość skłania cię do przyozdobienia się w cnoty, aby pozyskać serce twego ukochanego."
-> John Ching-hsiung Wu.

"Miłość pozwala ci pragnąć Boga oraz jednoczy cię z Nim i całym Jego stworzeniem. Miłość daje prostotę serca i spokój duszy.
Cóż to za tajemnica - miłość! Rozpoczyna się dzieleniem wszystkiego, kończy zaś objęciem wszystkiego. Rozpoczyna się miłością do Boga, kończy się miłością do wszystkich rzeczy w Bogu.
Radość jest funkcją miłości. Kto posiada uncję miłości, otrzyma uncję radości. Kto posiada tonę miłości, otrzyma tonę radości. A jeśli miłość jest bezgraniczna, to i radość będzie bezmierna."

"Mama - najdroższa, jedyna":

"Będąc Matką nigdy nie pozostajesz tak do końca samotna w swych myślach. Jesteś związana ze swoim dzieckiem i z tymi wszystkimi ludźmi, którzy was otaczają."
-> Sophia Loren.

"Dzieci są dla Matki jak pomysły - cudze nigdy nie będą równie wspaniałe jak jej własne."
-> Przysłowie chińskie.

"Matka nie zgani wyglądu swojego dziecka. Ona uważa, że jest ono piękne pomimo wszystko."
-> Marion C. Garretty.

"Według mnie nie ma znaczenia, co i kto mówi oraz jakich pochwał używa - żadne dziecko nie jest wystarczająco podziwiane, aby tym w pełni zadowolić Matkę."
-> E. V. Lucas.

"W oczach Matki każdy z jej dreptających żuczków jest rączą gazelą."
-> Przysłowie marokańskie.

"Nagle zjawiło się tu. I od tej chwili nie byłam już tylko «przy nadziei» - byłam Matką. A przecież nigdy wcześniej nie wierzyłam w cuda."
-> Ellen Greene.

"Uwielbiam macierzyństwo. Dzięki niemu jestem bardziej dojrzała. Głębiej odczuwam i rozumiem różne sprawy. Wydaje mi się, jakbym posiadała więcej wszystkiego: więcej miłości, więcej uroku, więcej energii."
-> Shelley Long.

"Może i nie wiem, jak ugotować zupę, upiec ciasto... Mówisz, że nie umiem dbać o porządek w domu. Ale ja wiem, że gdy będę miała swój dom, będę umiała być doskonałą gospodynią, bo przez tyle lat Ciebie za wzór miałam."
-> Ewa Lewandowska.

"«Mamusiu, tak bardzo cię kocham - powiedziało dziecko. - Kocham cię ze wszystkich sił». Przytuliło się do Niej kładąc głowę na matczynym ramieniu. I wtedy miłość, którą się obdarowali, ogrzała ich serca."
-> Stevie Smith.

"Mężczyzna najbardziej kocha swoją narzeczoną, najdoskonalej żonę, ale Matkę kocha najdłużej."
-> Przysłowie irlandzkie.

"Jeżeli mężczyzna potrafi kochać swoją Matkę, będzie umiał także kochać swoją żonę."
-> George Jean Nathan.

"W promieniujących prostotą i opiekuńczością pierwszych dniach po narodzinach dziecka można raz jeszcze odkryć ten magiczny, zamknięty krąg, owo cudowne wrażenie, że tych dwoje ludzi istnieje wyłącznie dla siebie."
-> Anne Morrow Lindbergh.

"Miałam zbyt dużo dzieci, bym mogła o nie dbać tak, jakbym chciała, lecz nie tak dużo, bym nie mogła ich wszystkich kochać."
-> Ossie Guffy.

"Prawdziwy sekret macierzyństwa... MIŁOŚĆ, a tego nie można kupić."
-> Anna Crosby.

"Macierzyństwo to ogromnie emocjonujące doświadczenie życiowe. Dzięki niemu wstępuje się w szeregi swoistej «kobiecej mafii»."
-> Janet Suzman.

"Odkąd przyszły na świat moje dzieci, wprost szaleńczo zależy mi na tym, aby światu udało się dotrwać do następnego stulecia."
-> Meryl Streep.

"Odwieczny smutek każdej matki wynika ze świadomości, że oto nadchodzi czas, gdy ona nie będzie mogła już dłużej przynosić ci ulgi w kłopotach, ani zabierać cię do baśniowej krainy twego dzieciństwa."
-> Diana Briscoe.

"Gdybym tak mogła cierpieć zamiast ciebie - cierpiałabym. Gdyby rozwiązywanie problemów można było nabyć za pieniądze, wówczas te pieniądze złożyłabym u twych stóp. Odczuwam ból niemocy i cierpienie płynące ze świadomości, że cała ma opiekuńcza dobroć może powstrzymywać twój rozwój. Zawsze będę gotowa na twe zawołanie. Mam nadzieję, że o tym wiesz, lecz pozostajesz człowiekiem wolnym - musisz wydorośleć i opuścić gniazdo."
-> Helen Exley.

"Macierzyństwo czyni kobietę istotą najwrażliwszą pod słońcem."
-> Pam Brown.

"Relacja matko-dziecko jest paradoksalna i w pewnym sensie tragiczna. Ze strony matki wymaga ona jak najbardziej intensywnej miłości, a równocześnie ta właśnie miłość musi dopomóc dziecku dojrzeć, opuścić dom rodzinny i stać się zupełnie niezależną osobą."
-> Erich Fromm.

"Cieszyć się przyjaźnią":

"Przyjaciele spotykają się aby się lepiej poznać i pokochać. Przyjaciele są szczęśliwi, gdy się spotykają, mówią sobie wszystko, kim są i czym żyją."
-> Luciano Cian.

"Codziennie należy przeczytać dobry wiersz, obejrzeć piękny obraz, posłuchać lekkiej piosenki lub porozmawiać serdecznie z przyjacielem."
-> Heinrich von Kleiss.

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada."
-> Augustyn z Hippony.

"Kto robi z kogoś boga, niech się nie dziwi, gdy spostrzeże, że miał do czynienia tylko z człowiekiem."
-> Michel Quoist.

"Strona zewnętrzna człowieka jest stroną tytułową jego wnętrza."
-> Przysłowie perskie.

"Rozczarowania trzeba palić, a nie balsamować."
-> Mark Twain.

"Czym dla ptaka są skrzydła, tym dla człowieka przyjaźń: wznosi go ponad proch ziemi."
-> Zenta Maurina Raudive.

"Prawdziwy przyjaciel wnosi więcej w nasze szczęście niż tysiąc wrogów w nasze nieszczęście."
-> Marie von Ebner-Eschenbach.

"Nie ma lekarstwa mocniejszego, skuteczniejszego, doskonalszego dla naszych ran we wszystkich sprawach ziemskich, jak mieć kogoś, kto cierpi z nami w każdym nieszczęściu i cieszy się w powodzeniu."
-> Aelredo di Rievaulx.

"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
-> Martin Luther King.

"Ten jest dobrym przyjacielem, kto mówi dobrze o nas za naszymi plecami."
-> Przysłowie angielskie.

"Zwycięzca ma wielu przyjaciół, zwyciężony ma dobrych przyjaciół."
-> Przysłowie mongolskie.

"Kiedy żegnasz przyjaciela, nie smuć się, ponieważ jego obecność pozwoli ci dostrzec to, co najbardziej w nim kochasz."
-> Gibran Kahlil Gibran.

"Nawet gdybyś dał człowiekowi wszystkie wspaniałości świata, nic mu to nie pomoże, jeśli nie ma przyjaciela, któremu mógłby o tym powiedzieć."
-> Catharina E. Goethe.

"Radosne chwile":

"Cieszę się... bo dwoje zakochanych ludzi jest wspaniałym dowodem na to, że całość może być doskonalsza, niż jej poszczególne części. Sam człowiek czuje się zagubiony; przy drugim człowieku czuje, że jego życie może być wypełnione pokojem, czułością i radością."
-> Marion C. Garretty.

"Cieszę się... bo rzeczywistość jest o wiele piękniejsza, niż moje wyobrażenia o niej. Cieszę się, gdy natura obdarza mnie spektaklem, który wydaje mi się tylko wspaniałym snem. Jestem wdzięczny, kiedy ktoś zaskoczy mnie swą nieoczekiwaną dobrocią i życzliwością. Jestem szczęśliwy, gdy jakieś zdarzenia lub spotkania stają się emocjonujące i interesujące - czego wcześniej nie przewidywałem. Cieszę się za każdym razem, gdy zaskoczony stwierdzam, że życie jest lepsze, niż przypuszczałem!"
-> Rainer Haak.

"Cieszę się... bo jest Ktoś, przy kim mogę być sobą. Mogę opowiadać o moich marzeniach, pragnieniach i nadziejach, a także o zwariowanych pomysłach. Mogę płakać i śmiać się głośno. Mogę przetoczyć się przez pokój w szalonym tańcu. Mogę być szczęśliwy i nieszczęśliwy, pewny siebie i zupełnie z siebie niezadowolony. Nie muszę wkładać maski, lecz mogę być taki, jaki naprawdę jestem i jaki w danej chwili się czuję."
-> Rainer Haak.

"Cieszę się... upływającym czasem. Cieszę się, że można ocenić wrażenia z przeszłości. Cieszę się zdolnością obserwacji i zadumy, rosnącym doświadczeniem i mądrością. Cieszę się, że można odetchnąć i uwolnić się trochę od niektórych problemów i spraw. Jest to radość tych, którzy w każdym wieku widzą nowy i dobry odcień życia."

"Nieprzyjaciel? NIE! Przyjaciel...":

"Nie skarby są przyjaciółmi, ale przyjaciel skarbem."
-> Epiktet.

"Podobnie jak nie odpędzasz ze wzgardą pszczoły z powodu jej żądła, ale pieczołowicie doglądasz z powodu jej miodu, tak samo nie powinieneś odwracać się od przyjaciela z powodu nagany, jakiej tobie udziela, lecz go miłować z powodu życzliwości, jaką ci okazuje."
-> Epiktet.

"Wielkie błędy i krańcowe niedorzeczności popełnia wielu ludzi dlatego, że brak im przyjaciela, który by im o tym powiedział."
-> Francis Bacon.

"Jakże silna jest miłość po przejściu ogniowego chrztu cierpienia."
-> Selma Lagerlöf.

"Jak to się dzieje, że gdy ty wyciągasz rękę do zgody, mnie rosną skrzydła?"
-> Ewa Glińska.

"Pokonać wroga - to sukces w twoim życiu. Pokochać wroga - to wielki cud w jego życiu."
-> Ewa Glińska.

"Tylko niekochani nienawidzą."
-> Charlie Chaplin.

"Gdybyśmy kochali przyjaciela dla niego samego, nie robilibyśmy mu wyrzutów, że się z nami nie widział albo że do nas nie napisał."
-> Claude-Adrien Helvétius.

"Lepsze jest męczeństwo z miłości niż męka nienawiści."
-> Kard. Stefan Wyszyński.

"Iluż to ludzi z natury uczuciowych, zniechęciło się do przyjaźni, choć byli do niej zdolni, gdyby nie mieli o niej zbyt romantycznego wyobrażenia."
-> Claude-Adrien Helvétius.

"Jak trudno jest miłować - ale jak warto jest miłować."
-> Kard. Stefan Wyszyński.

"Iść pod wiatr":

"Każdy ma dość siły, aby urzeczywistnić to, o czym jest przekonany."
-> Johann Wolfgang Goethe.

"Aby stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat."
-> Phil Bosmans.

"Bóg posługuje się również niekorzystnym, przeciwnym wiatrem, by doprowadzić nas do portu."
-> Karol de Foucauld.

"Żaden wiatr nie wieje we właściwym kierunku dla statku, który nie ma portu przeznaczenia."
-> Autor nieznany.

"Kto nie wie, czego chce, kończy zazwyczaj tam, gdzie nie chciał."
-> Bruno Ferrero.

"Posiadamy w sobie dużo więcej możliwości, niż o tym wiemy."
-> Św. Edyta Stein.

"Nie można uchronić się od wiatru, ale można zbudować wiatraki."
-> Przysłowie holenderskie.

"Chcemy uprościć warunki życia, zamiast dorosnąć do ich trudności."
-> Włodzimierz Pietrzak.

"W zwykłych sprawach naszego życia dziewięćdziesiąt dziewięć przypadków na sto jest dowodem na to, że niemożność nie jest niczym innym jak słabością naszej woli."
-> Cesare Cantù.

"Odwaga jest dobra. Wytrwałość lepsza."
-> Theodor Fontane.

"Nie trzeba mylić znaków drogowych z busolą. Te pierwsze można dowolnie zmieniać, a busola jest niezmienna i suwerenna."
-> Michał Hofman.

"Człowiek, który nie zmierza do jakiegoś celu, nie osiągnie żadnego."
-> Anatole France.

"Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach, to klęska."
-> Józef Piłsudski.

"Nie ma takiej chwili w naszym życiu, w której nie moglibyśmy rozpocząć nowej drogi."
-> Karol de Foucauld.

"Pomyślności Bożej":

"Starym zwyczajem życzymy sobie radosnych, spokojnych i szczęśliwych świąt. Czy można życzyć sobie radosnej choinki? Na pewno w grudniu, kiedy wszystkie drzewa są suche jak miotły, choinka jest zielona. Ale wyrąbano ją w lesie, pożyje niedługo. Stoi pomiędzy nami jak niedoszła nieboszczka. Smutna jak przerąbane życie."
-> Jan Twardowski.

"Życzmy sobie Nowego Roku, to znaczy, by popatrzeć na wszystko z nowej strony. Na swoje życie nie jak na kryminał, ale trudną nieraz drogę, która prowadzi do Boga. Na cierpienie nie jak na zrabowany skarb i szczęście, ale jak na próbę miłości. Bóg nas próbuje, czy zaufamy Mu w trudnych chwilach. Na miłość nie jak na jednoaktówkę, ale sakrament małżeństwa. Na bliźniego nie jak na wilka ze spuszczonym ogonem, ale spracowanego wołu czy sympatycznego osiołka, których można polubić ze wszystkimi wadami i zaletami."

"Radości Nowego Roku":

"Tak jak Bóg zawierzył swego Syna Maryi, tak Kościół poleca Nowy Rok opiece Matki Najświętszej. Dziecko w rękach matki czuje się bezpiecznie. Małemu Jezusowi zagrażał Herod, faryzeusze, Piłat, który już kształcił się na prawnika. Maluchowi, którego nazywamy Nowym Rokiem, zagraża kłamstwo, lizusostwo, nienawiść. Jeżeli będzie wychowywał się pod opieką Matki Bożej, wyrośnie na porządny rok, którego nie trzeba będzie wstydzić się na Sylwestra."

"Miłość potężniejsza niż grzech":

"Miłosierdzie samo w sobie, jako doskonałość nieskończonego Boga, jest również nieskończone."
-> Jan Paweł II.

"Przebaczenie świadczy o tym, że w świecie jest obecna miłość potężniejsza niż grzech."
-> Jan Paweł II.

"W rzeczywistości przebaczenie jest przede wszystkim decyzją osobistą, wyborem serca, które sprzeciwia się spontanicznemu instynktowi, by za zło odpłacać złem."
-> Jan Paweł II.

Autorzy (nieraz, powiedziałabym, "ałtorzy") cytowani za książeczkami. Wszystkie oceniłam, dopiero teraz, na 5, nie mam innego pomysłu. Wartość publikacji podnoszą niektóre obrazy i fotografie.

To, co nie przemija: Słowa dla ciebie (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
Możesz na mnie liczyć (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
Miłość, która uszczęśliwia (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
Mama - najdroższa, jedyna: Kolekcja pięknych obrazów i najwspanialszych cytatów o mamie (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
Cieszyć się przyjaźnią (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
Radosne chwile (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
Nieprzyjaciel? NIE! Przyjaciel... (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
Iść pod wiatr (< praca zbiorowa / wielu autorów >)
Pomyślności Bożej (Twardowski Jan)
Radości Nowego Roku (Twardowski Jan)
Miłość potężniejsza niż grzech (Jan Paweł II (właśc. Wojtyła Karol))