Dodany: 27.06.2020 19:16|Autor: cafeetlivre

Miłość, która przetrwała wszystko

"Miłość - to jest najważniejsze. Dla niej warto się nie bać, ona chroni przed lękami."*

"Miłość warta wszystkiego" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Jeż. Opowiada ona o miłości, jak wskazuje sam tytuł. Jednak skupia się na sile tego uczucia oraz tym, jak może ono na nas oddziaływać. Poznajemy dwie historie rozgrywająca się na dwóch różnych płaszczyznach czasowych. Jedna z nich to opowieść z okresu II wojny światowej, gdzie młoda Żydówka - Sara Flinkierówna - zakochuje się w polskim lekarzu, Janie Górskim. Ich uczucie spotyka na swojej drodze wiele przeszkód, powiązanych z rozgrywającymi się wydarzeniami. Druga historia opowiada o Annie Matkowskiej, która poznaje na portalu internetowym Marcina Zielińskiego. Od pierwszej chwili łączy ich silne uczucie, które z czasem zamienia się w szaloną miłość. Historie pozornie się praktycznie nie łączą, jednak, jak mówi nam sam opis, przyjdzie moment kiedy się przetną.

Książka Agnieszki Jeż była bardzo przyjemną lekturą. Opisywane relacje miłosne i przyjaźnie wpływały na bardzo ciepły odbiór. Historia również była bardzo ciekawa i dążyłam do tego, aby jak najszybciej poznać prawdę, jaka się w niej kryje. Piękna opowieść o miłości, która przetrwała próbę czasu, przeszkody oraz źle podjęte decyzje. Myślę, że warto poznać tę historię. Może nie jest to coś zaskakującego, co sprawi, że czytelnik wyskoczy z butów, ale nie zmienia to faktu, że książka bardzo mi się podobała. Zakończenia w niewielkiej części się domyśliłam, jednak nie też tak od razu, dlatego mały element zaskoczenia u mnie pozostał. Nie żałuję, że ją przeczytałam i myślę, że dzięki niej w moje plany wpisały się także inne utwory autorki. Styl powieści jest prosty i zarazem bardzo ciepły. Miałam wrażenie, jakby ktoś bliski opowiadał tę historię, a ja siedziałabym przy tej osobie i uważnie słuchała. Godziny spędzone z tą książką były dla mnie świetną odskocznią i mile spędzonym czasem, dlatego bardzo ją polecam.

Recenzja była publikowana na innych portalach.

* Agnieszka Jeż, "Miłość warta wszystkiego", wyd. Filia, 2020, str. 22.