Dodany: 26.06.2020 18:08|Autor: Everyfree00

Kryminał z dawnych lat

Zaginięcie kiedyś - tak jak i dziś - wzbudzało wiele pytań i domysłów: nie tak łatwo odnaleźć kogoś, gdy nie ma świadków i nieznany jest cel porwania, a jeszcze trudniej, kiedy ktoś ewidentnie próbuje maskować ślady.

Kiedy w 1916 roku ginie Sabine Hunfeld, wszyscy próbują ją odnaleźć, ale nie jest to łatwe i ostatecznie sprawa zostaje zamieciona pod dywan. Gdy w 2021 roku przypadkiem w lesie zostaje odnalezione jej ciało, sprawa nabiera tempa, a wiele tajemnic wychodzi na jaw.

W tę książkę trudno było mi się wczuć ze względu na wiele trudnych nazwisk, myliły mi się osoby i nie wiedziałam, kto jest kim, musiałam ciągle to sobie przypominać, ale za to akcja od samego początku aż do końca trzymała w napięciu. Wilhelm Klein i Franz Koschella to świetnie wykreowane postacie. Nawet gdy zrobili coś złego, byłam pewna, że mieli w tym jakiś cel, szczególnie Koschella dał niezły popis, który okazał się misternie utkanym planem, przemyślanym co do ostatniego ruchu.

Kryminał z dawnych lat zaskoczył mnie niejednym. Było tu wiele brutalnych scen i morderstw, aż czasami trudno było mi to czytać, ale najbardziej spodobało mi się to, że do samego końca nie wiedziałam, jaki będzie finał i kto przeżyje, a kto zginie. Akcja trzymała w napięciu cały czas, a nie tylko w pewnych momentach, ani na chwilę nie zwolniła tempa, zmuszała też czytelnika do zastanowienia się nad tym, kto jest tym złym, a kto dobrym człowiekiem. Nie mogłam ani na chwilę oderwać się od czytania.

Książka pokazuje nam również, jakie układy rządzą w policji, tak było wtedy, tak jest i teraz: wystarczy kogoś znać lub mieć u kogoś dług wdzięczności i niejedno przewinienie zostanie nam zapomniane. Oczywiście są też osoby, które zawsze są sprawiedliwe i miejmy nadzieję, że takich będzie jak najwięcej.

Dobra książka zawsze napędza mnie do tego, żeby sięgnąć jeszcze po inne dzieła autora i tak właśnie jest teraz; nie mogę się doczekać, aż poznam wcześniejszy tom cyklu i mam nadzieję, że wkrótce pojawi się trzeci.

Recenzja była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym/stronie księgarni internetowej/blogu.