Dodany: 26.06.2020 10:16|Autor:

Odkryj niesamowitą siłę modlitwy wstawienniczej i dowiedz się, co zrobić, by przynosiła ona bogate owoce.

Modlitwa wstawiennicza to modlitwa, podczas której wyrażamy przed Bogiem swoją troskę o bliźnich i prosimy Go o pomoc w ich imieniu. Jako posługa łączy się z postanowieniem osoby modlącej się - orędownika - że przez dłuższy czas będzie błagała o pomoc dla jakiejś innej osoby czy grupy osób. Wiemy, że jedynym prawdziwym orędownikiem ludzkości jest Jezus Chrystus. Tylko On może stanąć między niebem i ziemią, między Bogiem i człowiekiem. Ale Jezus zachęca każdego chrześcijanina, aby włączył się w Jego posługę miłosierdzia i współczucia dla świata.
Wstawiennictwo jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale też przywilejem, na mocy którego możemy uczestniczyć w dziele samego Boga.

S. Ann Shields od lat posługuje modlitwą wstawienniczą na całym świecie. W tej książce dzieli się swoim bogatym doświadczeniem w tym zakresie. Przedstawia warunki owocności tej modlitwy i sposoby ich spełnienia. Każdy rozdział dotyka określonego aspektu życia chrześcijańskiego lub rozwoju duchowego - aspektu, który może wpłynąć na to, że nasze wstawiennictwo będzie bardziej skuteczne.

[Wydawnictwo eSPe, 2013]