Dodany: 26.06.2020 09:56|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka dnia - "Tak się kręciło"

Tak się kręciło: Na planie 10 kultowych filmów PRL (Klim Andrzej)

Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie, Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy, Parówkowym skrytożercom mówimy nie!!! Kobieta mnie bije! – któż z nas nie kojarzy tych kultowych powiedzonek, które na stałe zagościły w naszym potocznym żargonie? Współczesne pokolenia często nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele wkładu i wysiłku włożyli filmowcy w to, aby widz mógł w ogóle zobaczyć te sceny.

Dziesięć kultowych filmów, które wszyscy oglądaliśmy i wspominamy z sentymentem – poznajmy kulisy ich powstawania w ponurej rzeczywistości PRL. Andrzej Klim ubarwia swoją opowieść śmiesznymi, a niekiedy przerażającymi anegdotami z minionych czasów, wspomnieniami i opisami perypetii filmowców. Wprowadza czytelnika w świat peerelowskiej produkcji filmowej, przywołuje wydarzenia, o których wiedzą jedynie ich uczestnicy, a które szokują nawet dziś, po latach. Wspomina twórców, którzy mierząc się z trudnościami epoki, nigdy nie zrezygnowali z magii kina.

W dziesiątce opisywanych w książce filmów znajdują się: Popiół i diament Andrzeja Wajdy (1958), Nóż w wodzie Romana Polańskiego (1961), trylogia Sami swoi Sylwestra Chęcińskiego (1967), Rejs Marka Piwowskiego (1970), Ziemia obiecana Andrzeja Wajdy (1975), Noce i dnie Jerzego Antczaka (1975), Miś Stanisława Barei (1980), Seksmisja Juliusza Machulskiego (1983), Krótki film o zabijaniu Krzysztofa Kieślowskiego (1988), Przesłuchanie Ryszarda Bugajskiego (1989).

Książka interaktywna – czytaj i oglądaj filmy!

Tak się kręciło. Na planie 10 kultowych filmów PRL to publikacja, która dzięki aplikacji mobilnej Tap2C daje czytelnikowi dodatkowe możliwości zgłębiania tematu. Czytając historie związane z powstawaniem kultowych filmów PRL, wystarczy użyć aplikacji mobilnej by oglądać opisywane sceny. Zapraszamy w niezwykłą podróż do świata filmowców z minionych czasów.

Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 26.06.2020 11:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak się kręciło: Na pla... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
O, to będzie do przeczytania!
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 26.06.2020 12:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak się kręciło: Na pla... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Chyba przestanę zaglądać do tego tematu :) Bo ciągle coś mi wpada do i tak po brzegi wypchanego schowka...
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 26.06.2020 12:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Chyba przestanę zaglądać ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Spoko, jutro będzie nowy temat. ;-)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 26.06.2020 12:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Chyba przestanę zaglądać ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Część tytułów wpada do grupy recenzenckiej, zachęcam do zapisania się (grupa na fb, albo lista mailowa)

Użytkownik: misiak297 26.06.2020 14:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Część tytułów wpada do gr... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Magda, próbowałem się dostać do grupy, ale mam zablokowany dostęp. Mogłabyś mi wysłać listę propozycji albo jakoś mną pokierować?
Nie chcę się zobowiązywać, ale zobaczę, co jest w tej puli.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 26.06.2020 15:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Magda, próbowałem się dos... | misiak297
Hej, spróbuję ogarnąć tę grupę, dam znać :)

Lista wysłana na priv :)