Dodany: 24.06.2020 12:18|Autor: Jusztuczka

Niezawodna Dora Wilk

Dory Wilk chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Jest to jedna z lepszych bohaterek w polskiej fantastyce. Drugi tom, czyli "Bogowie muszą być szaleni", to pełna przygód część z tak samo charyzmatycznymi i temperamentnymi bohaterami, jakich spotykamy w "Złodzieju dusz".

Druga część przygód Dory Wilk jest pełna akcji, ale i miłosnych rozterek. Dora mieszka razem z Mironem i Joshuą w Thornie. Wydaje się, że ich spokojowi nie zagraża nic, poza pożądaniem, którego nie mogą zaspokoić. Dora musi zmierzyć się kolejny raz z wampirami, wilkołakami, ale to nie wszystko. Ta część historii dużo zmienia w życiu bohaterki, dzieją się rzeczy, jakie mi się nie śniły.

Trochę denerwowało mnie, kiedy co chwilę czytałam, jak Dora w myślach tłumaczy sobie relacje między nią a diabłem i aniołem. Czytać to po tysiąckroć to trochę za dużo dla mnie. Jednak ogólnie powieść czyta się bardzo dobrze, wartka akcja w tym pomaga, dużo się dzieje, a to lubię. Powieść godna polecenia, dobra rodzima fantastyka na wysokim poziomie! Niedługo na pewno sięgnę po kolejną część!

Recenzja ukazała się na moim instagramie oraz stronach księgarń internetowych.