Dodany: 24.06.2020 08:28|Autor: asiagebicz

"Śmiertelne kłamstwa" - recenzja

Sekrety,sekreciki,niedopowiedzenia.
Ludzka natura lubi mieć swoje małe tajemnice.Najgorsze, że chociaż czasami jak robak potrafią zjadać nas od środka,to dalej nie chcemy podzielić się nimi ze światem.Brniemy w jedno kłamstwo za drugim.
Do czego może to doprowadzić?
Przekonacie się czytając ,,Śmiertelne kłamstwa".

Pewnego dnia Samuel Murray wychodzi z domu i nie wraca. Opłakują go jego przyjaciółki, dwie siostry - Rosie i Heather. Rosie, bo wymknęła się wtedy po cichu z domu, a Heather- bo widziała siostrę wślizgującą się z powrotem przez okno ich wspólnej sypialni, drżącą ze strachu.
Dziewczynka nigdy nikomu nie powiedziała, co widziała,ale od tamtej pory stosunki między siostrami bardzo się ochłodziły. 10 lat później obydwie wracają do rodzinnej wsi i powoli staje się dla nich oczywiste, że ktoś z mieszkańców bardzo chce, aby jak najszybciej zniknęły. Śmiertelne kłamstwa z przeszłości zaczynają wreszcie się ujawniać i kobiety znajdują się w niebezpieczeństwie...

Książkę bardzo dobrze i szybko się czyta.
Może początek nie jest jakiś powalający, ale z biegiem kartek historia, którą obserwujemy na bieżąco i poprzez retrospekcje wydarzeń sprzed 10 lat, powoli się zazębia, tworząc całościowy obraz tego,co się wtedy wydarzyło: sytuacji pełnej kłamstw,niedopowiedzeń i odpowiedzialności, którą obarczono nastolatkę. Ukazuje, jak to potem wpłynęło na jej życie i stosunek do siostry.
W książce widzimy, jak łatwo jest w obliczu tragedii obarczyć winą najsłabszego i hodować w sobie nienawiść przez wiele lat, by potem wybuchła ze zdwojoną siłą. Jak wypacza nam umysł i nie pozwala cieszyć się życiem. Jak truje naszych bliskich.

Autorka w ,,Śmiertelnych kłamstwach" dobitnie to pokazała i jeśli Wy też chcecie się tego dowiedzieć, jeśli chcecie poznać prawdę o tym, co stało się z Samuelem - to zapraszam do lektury.