Dodany: 29.05.2020 10:50|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka dnia - "Anglik w Poznaniu"

Anglik w Poznaniu (Aitken Ben)

W 2016 roku Ben Aitken przeprowadził się do Polski. Nie pojechał za miłością, a z ciekawości: pragnął dowiedzieć się, co zostawiają za sobą Polacy emigrujący do Wielkiej Brytanii. Poleciał do miasta, o którym nigdy wcześniej nie słyszał i zatrudnił się w barze za najniższą krajową.

Kiedy akurat nie był zajęty obieraniem ziemniaków, podróżował i „po łebkach” badał kraj: doił krowy z farmerem eurosceptykiem, spóźnił się na autobus do Auschwitz, spędził święta Bożego Narodzenia z kompletnie obcymi ludźmi i pojechał do Gdańska dowiedzieć się, jak wykopano z kraju komunizm. Gdy minął rok, miał już zdecydowanie większe pojęcie, od czego Polacy odwracają się plecami – góry na południu, plaże na północy, pierogi! – i nabył niesamowitej wprawy w filetowaniu dorsza.

To szczera, zabawna i niekonwencjonalna opowieść o roku spędzonym w Polsce.

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 29.05.2020 12:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Anglik w Poznaniu ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Ta książka wydaje się ciekawa. Na pewno na nią "zapoluję".
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 29.05.2020 17:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Anglik w Poznaniu ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Też chętnie przeczytam, bardzo lubię tego rodzaju tytuły; nawet w obrębie naszej bardzo europejskiej cywilizacji zdarzają się tak mocne zderzenia obyczajowości, że nikt by nie pomyślał...
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 29.05.2020 17:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Anglik w Poznaniu ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
U nas w biurze ustawiła się kolejka do tego tytułu. Czekam na pierwsze recenzje :)
Użytkownik: margines 29.05.2020 17:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Anglik w Poznaniu ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Swoją drogą to zastanawiam się czy to bardziej, jak „Merde!”, którego 1. część znam (Merde! Rok w Paryżu (Clarke Stephen)), czy jak Przejrzeć Anglików: Ukryte zasady angielskiego zachowania (Fox Kate)