Dodany: 28.05.2020 09:23|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka dnia - "Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat"

Arsuaga Juan Luis w ciągu trwającej 15 dni podróży, rozdział po rozdziale, pokazuje świat, jakiego dotąd nie znaliśmy. W książce Życie: Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat (Arsuaga Juan Luis) opowiada, jak to się dzieje, że jedne organizmy pojawiają się na Ziemi, a inne znikają. Wyjaśnia, jak te mechanizmy działają w królestwach roślin i zwierząt. Zdradza, co było potrzebne, by wykształciła się kreatywność i inteligencja. Wreszcie zastanawia się, czy historia ewolucji dobiegła już końca, czy człowiek, jakiego znamy, to dopiero początek nowego jej rozdziału.

Arsuaga Juan Luis jest biologiem i paleontologiem, który czterdzieści lat swojego życia poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Na stałe wykłada na Uniwersytecie w Madrycie, gościł też na najbardziej prestiżowych uniwersytetach świata: w Londynie, Cambridge, Zurychu, Rzymie, Arizonie, Filadelfii, Berkeley, Nowym Jorku, Tel Awiwie. Publikuje w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak „Nature” i „Science”. Jego najnowsza książka Życie: Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat (Arsuaga Juan Luis) stała się megabestsellerem w Hiszpanii – przez kilka miesięcy utrzymywała się w czołówce list bestsellerów. Jego książki ukazały się w 11 krajach.

Jeśli zafascynowały Cię powieści Harari Noah Yuval (redakcja Biblionetki BARDZO poleca), również ta pozycja przysporzy Ci niezwykłych, literackich doznań!