Dodany: 24.05.2020 19:19|Autor: pola841

Polecam miłośnikom literatury młodzieżowej!

Zdarza Wam się mieć motylki w brzuchu podczas czytania?
Ja czasem tego doświadczam. Wydarzenia opisane w książce działają na mnie tak mocno, że sama czuję emocje bohaterów. Tak mi się zdarzyło podczas lektury "Z głową w gwiazdach" Jenn Bennett.

Zorie jest poukładaną i bardzo rozsądną nastolatką, która miewa alergię między innymi na stres. Daje się namówić swojej mamie na wyjazd z ekipą na kemping, a dokładniej glamping, czyli luksusowy wypad pod namiot na cały tydzień wakacji. Ostatecznie przekonuje ją do wyjazdu wiadomość, że wybiera się tam chłopak, który się jej podoba. W międzyczasie dowiaduje się o licznych zdradach swojego ojca. Ktoś przysyła na adres jej mamy album ze zdjęciami kompromitujący jej tatę, jednak Zorie go przechwytuje. Mało tego, na miejscu okazuję się, że udział w wyprawie bierze jej dawny przyjaciel Lennon, który po Wielkim Eksperymencie (czytaj: próbie bycia razem) wystawił ją do wiatru i od tego czasu mógłby dla niej nie istnieć. Zbiegi okoliczności sprawiają, że Zorie z Lennonem pozostają sami wśród głuszy. Co z tego wyniknie?

Ostatnio rzadko sięgałam po literaturę młodzieżową. Ale ta pozycja wzywała mnie do siebie. Książka ma obłędną okładkę. Nie dość, że w moich ulubionych kolorach, to jeszcze idealnie pokrywa się z tym, co znajdę w środku. Ta historia totalnie mnie kupiła. Było zabawnie, romantycznie, choć czasem nieporadnie. Ale rodzące się uczucie pomiędzy bohaterami autorka opisała genialnie. Powieści młodzieżowe pisane przez autorów zagranicznych podobają mi się jakoś bardziej. Nie wiem, czy chodzi o klimat samej książki, ale pod koniec nawet oczy mi się zaszkliły. Lekko i dobrze napisana, polecam zdecydowanie miłośnikom takiej literatury i oczywiście nie tylko.

Recenzję umieszczono również na innych portalach.