Dodany: 2020-05-21 11:41|Autor: Artola

Czytatnik: Książkowo

3 osoby polecają ten tekst.

Własna półka-odsłona druga


Poprzednia akcja Własna półka, rozpoczęta przed rokiem, zakończyła się wielkim sukcesem:) W ciągu pół roku czytałam tylko własne książki i w ten sposób poznałam aż 40 tytułów:)
Po kolejnym pół roku znów dojrzałam do porządków we własnej biblioteczce:) Na pewno przyczyniła się do tego i kwarantanna, która uświadomiła mi po raz kolejny, że mogę długo żyć bez zdobyczy książkowych-własnych zbiorów wystarczyłoby mi na lata izolacji;) Poza tym utrudnione wypożyczanie w bibliotekach trochę mnie zniechęca...
Mam na półkach sporo tytułów, które chciałabym wreszcie przeczytać, a wciąż brak mi na to czasu-zegar bibliotekowy wciąż tyka i trzeba oddawać książki w terminie, dlatego własne wciąż są odkładane na "kiedyś"...

Kończę ostatnie biblioteczne książki i zabieram się za konsumowanie swoich zapasów:)

Maj 2020:
1. Początek (Szczypiorski Andrzej (pseud. Andrews Maurice S.)) - 5,0
2. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi (Kosik Rafał) - 4,0

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 108
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: Pingwinek 2020-05-21 12:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia akcja Własna p... | Artola
40 własnych tytułów to ładny wynik! Jeszcze bardziej imponuje mi decyzja, by czytać przez pół roku tylko własne książki. Twój sukces inspiruje, nie powiem. Mnie też własnych zbiorów starczyłoby na lata izolacji, ale nie mam tyle odwagi, by uczynić podobne postanowienie... Biblioteki (a także wolny dostęp w internecie), do których odwiedzania po długiej przerwie niedawno wróciłam, oferują mi zbyt wiele możliwości - chociaż aktualne zasady wypożyczeń i zwrotów rzeczywiście zniechęcają, tak jak otwarcie niektórych filii przy zamknięciu innych (no i ten tykający zegar - tak, tak, łączę się w napięciu). Widzę jednak, że Ty jesteś zdeterminowana. Zatem - przyjemnej konsumpcji! :)
Użytkownik: Artola 2020-05-21 12:48 napisał(a):
Odpowiedź na: 40 własnych tytułów to ła... | Pingwinek
Dziękuję :)
Pół roku nie było zamierzone;) Nie dawałam sobie ram czasowych. Pół roku wytrzymałam;) A raczej - przez to pół roku uzbierało się kilka pozycji, które bardzo chciałam przeczytać, a nie mam ich w domu. Stąd przerwa;) A teraz - odwrotnie, przeczyściłam znów schowek, co chciałam z zew przeczytać-przeczytałam, z biblioteki przynosiłabym bardziej przypadkowe książki. A dla odmiany-kuszą mnie własne tytuły :) Dlatego znów własna półka:)
Ile potrwa-nie wiem. Znów nie mam założeń ;)
Użytkownik: Pingwinek 2020-05-21 13:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję :) Pół roku nie... | Artola
Spryciula! ;). Wydaje mi się, że brak założeń to mniejsze obciążenie psychiczne - zakaz zwykle generuje pokusy. Ale to nadal fajne osiągnięcie. Ja sporadycznie przynoszę z bibliotek przypadkowe tytuły, na ogół kieruję się sporządzoną listą. Zdarza się jednak - i to wcale nierzadko - że lektura książki z własnej półki odsyła mnie do innej książki. Jeśli jest w księgarni, przeważnie kupuję (najchętniej kupowałabym wszystko) - lecz znacznie częściej chodzi o stare rzeczy bez wznowień, więc muszę wspomagać się zbiorami bibliotecznymi, w ostateczności allegro. Ponieważ sytuacja powtarza się w przypadku poezji (a czytam jej wiele), nie planuję wyrzeczeń... Może kiedyś, w jakiejś nieokreślonej przyszłości ;-)
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: