Dodany: 2020-05-19 21:07|Autor: Jusztuczka

Nie tak dobra, jak myślałam

Spodziewałam się czegoś innego, czegoś bardziej dla dzieci. Mój błąd, że nie poczytałam wcześniej o tej pozycji. "Czy krasnoludki żyją w lesie" to zbiór historyjek związanych z historią pięknego miasta z południowo-zachodniej Polski - Wrocławia. Książka zawiera kilkanaście rozdziałów, a w każdym z nich przedstawione jest odrębne opowiadanie. Stałą w tej książce jest gromadka krasnoludków, które od dawien dawna pomagają wrocławskiej ludności, a głównym bohaterem jest Niezdarek, dziwnym trafem pojawiający się zawsze w centrum wydarzeń. Z książki dowiadujemy się, skąd się wzięły krasnoludki, jaka jest historia wieży ratuszowej, jaka ciekawostka wiąże się z Mostem Grunwaldzkim, kiedy i dlaczego krasnoludki zmieniają się w skrzaty oraz jak temu zapobiec, a także, jak krasnoludki pomogły ludziom wyeliminować smoka.

Książkę czytało mi się ciężko, ale to nawet nie kwestia języka, bo tekst był w porządku. Ciężko było, ponieważ książka została wydana na bardzo twardym papierze, który przeszkadzał w czytaniu, trudne było utrzymanie jej jedną ręką, mimo, że jest ona naprawdę niewielkich rozmiarów. Wiem, że to są takie techniczne rzeczy, ale jednak mi przeszkadzały. Ciekawym dodatkiem były ilustracje: na początku rozdziału czarno-białe, a w tekście już kolorowe, które bardzo podobały się córce. Książki nie polecam ani nie odradzam. Ja po drugą część raczej nie sięgnę.

Recenzja zamieszczona została na stronach księgarń internetowych i na moim instagramie.