Dodany: 19.05.2020 15:55|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Big Book Cafe - majowe transmisje na żywo

Centrum literackie Big Book Cafe w maju zaprasza na trzy spotkania on-line z cyklu ŚWIEŻE OKO, w którym bierze pod lupę gorące zjawiska i nazwiska, głośne premiery i ważne trendy. Gośćmi będą Tubylewicz Katarzyna i Parys Magdalena, Jasiołek Katarzyna i Piątek Grzegorz oraz Chmielarz Wojciech.

Korona mi z głowy nie spada” – to tytuł pierwszego ze spotkań w cyklu ŚWIEŻE OKO. Połączymy się na żywo z dwiema świetnymi polskimi pisarkami żyjącymi za granicą: Magdaleną Parys w Berlinie i Katarzyną Tubylewicz w Sztokholmie. Pierwsza jest autorką m.in. powieści Tunel (Parys Magdalena) i Magik (Parys Magdalena), premiera jej nowej książki zaplanowana jest na jesień. Druga ma w dorobku powieści i książki non-fiction, w tym Szwecja czyta. Polska czyta (< praca zbiorowa / wielu autorów >), ostatnio wydała thriller Bardzo zimna wiosna (Tubylewicz Katarzyna).
W rozmowie z Pauliną Wilk opowiedzą, jak pandemia budzi w nich siły twórcze, czym ekscytują się czytelnicy w Niemczech i Szwecji oraz jak żyją księgarnie i wydawnictwa, którzy pisarze zyskali w dobie literackiej kwarantanny? Jakie z ich krajów roztaczają się widoki na przyszłość? Transmisja rozmowy o pandemicznym czytaniu i pisaniu w Polsce, Niemczech i Szwecji – w czwartek 21 maja o godz. 19.00.

We wtorek 26 maja o godz. 19.00 spotkanie pod tytułem „Jak urządzali się Polacy, czyli zamieszkać na nowo w Polsce Ludowej”. O projektowaniu powojennym – w przestrzeni publicznej i prywatnej – opowiedzą Piątek Grzegorz, krytyk i historyk architektury, autor fascynującej książki Najlepsze miasto świata: Warszawa w odbudowie 1944-1949 (Piątek Grzegorz) oraz Jasiołek Katarzyna, autorka wspaniałego kompendium wiedzy o polskim wzornictwie Asteroid i półkotapczan: O polskim wzornictwie powojennym (Jasiołek Katarzyna). Rozmowę poprowadzi Anna Król.

Gościem spotkania w czwartek 28 maja o godz. 19.00 będzie Chmielarz Wojciech, jeden z najpoczytniejszych polskich autorów kryminałów. O niebezpieczeństwach bycia na topie, psychologii żywych i umarłych oraz literaturze przyszłości – rozmowę „W dwa ognie” poprowadzą Anna Król i Paulina Wilk. Dotyczyć będzie nie tylko warsztatu twórczego znanego pisarza.

Wszystkie spotkania można oglądać w transmisji na żywo na:

Zapraszamy!

Żródło: https://wirtualnywydawca.pl/2020/05/swieze-oko-trzy-majowe-transmisje-na-zywo-z-big-book-cafe/