Dodany: 19.05.2020 08:24|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka dnia - "Lista nieobecności"

Debiutancka powieść Michała Pawła Urbaniaka.
Pełna niedopowiedzeń, szczegółów oraz znaczeń historia przemijania i niezrozumienia, które prowadzi do tragedii.

Artur Hnat nie żyje.

Teraz jego bliscy muszą zmierzyć się z tym, co pozostawił. Zuzanna zatraca się w cierpieniu po stracie męża. Syn, Krzysztof, jest spragniony miłości, ale ta staje się dla niego trucizną. Jego partner Jakub nie znajduje ocalenia w związku i podświadomie dąży do autodestrukcji.

„Lista nieobecności” jest portretem dramatów, które są zakorzenione głęboko w duszy i nie sposób ich się pozbyć. Artur chce uciec od tragicznej przeszłości; zimna, rzekomo niezdolna do miłości Zuzanna pragnie żyć poza kręgiem śmierci; Krzysztof szuka ocalenia od samotności, a Jakub – bezpieczeństwa.

Codzienność bohaterów jest podszyta mrokiem i pragnieniem szczęścia na przekór wszelkim niepowodzeniom. Czy istnieje fatum i niektórzy są zwyczajnie skazani na życie naznaczone lękiem? A może wszystko jest winą człowieka?

Gratulacje misiak297

Książka: Lista nieobecności (Urbaniak Michał Paweł)

Użytkownik: żabula 19.05.2020 10:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Debiutancka powieść Mich... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Wiem, że nie należy oceniać książki po okładce ale piękna okładka. Gdybym zobaczyła ją na półce w księgarni na pewno zachęciłaby mnie do bliższego przyjrzenia się książce.
Użytkownik: obserwatorka 19.05.2020 21:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiem, że nie należy oceni... | żabula
Nie tylko okładka jest piękna- w środku jest również bardzo ciekawie - wiem, bo już czytałam i gorąco wszystkim polecam!
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 19.05.2020 20:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Debiutancka powieść Mich... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
To będzie dobra lektura na weekend.