Dodany: 18.05.2020 17:32|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

PROGRAM:

Czwartek, 21.05
10:00 - 11:00

Rogoziński Alek
Autor popularnych komedii kryminalnych, m.in. niedawno wydanej  Miłość ci nic nie wybaczy (Rogoziński Alek). Prowadząca: Katarzyna Domańska.

Bralczyk Jerzy
Nie tylko wybitny znawca, ale i od lat popularyzator poprawnej polszczyzny. Prowadząca: Katarzyna Domańska.

Sakowicz Anna

Pisarka znana przede wszystkim z licznych powieści obyczajowych, m.in. Niebieskie motyle (Nasielska-Szymkow Marta)  Prowadząca: Katarzyna Domańska.

13:00 - 14:00
Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek)
Słynny podróżnik, dziennikarz i autor książek, pozwalających odkryć świat. Prowadzenie: Katarzyna Domańska.

Staszewski Wojciech
Dziennikarz, popularyzator biegania, ale i autor powieści Ewangelia według św. Józka (Staszewski Wojciech). Prowadzenie: Jakub Frołow.

Witkiewicz Magdalena

Jedna z najpopularniejszych polskich autorek powieści obyczajowych. Prowadząca: Agnieszka Błaszczyk.

Przydryga Ewa (LIVE)
Autorka wciągających kryminałów i thrillerów, m.in. premierowego Bliżej niż myślisz (Porczyńska Maja). Prowadzący: Jakub Frołow.

17:00 - 18:00
Matyszczak Marta, Małecki Robert, Semczuk Przemysław (LIVE)
“Policz do trzech. O postaciach z kart kryminałów” Prowadząca: Ewa Cieślik.

18:00 - 19:00
Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove)
Audioteka i Wydawnictwo Filia prezentują: pierwsza audio superprodukcja Remigiusza Mroza na żywo!

19:00 - 20:00
Małecki Jakub [pisarz] (LIVE)
Pisarz, który rozpoczął swoją przygodę z literaturą od fantastyki, a obecnie zachwyca przejmującą literaturą obyczajową. Prowadzenie: Agnieszka Błaszczyk.

Piątek, 22.05
Olbiński Rafał
Malarz, grafik, a także jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu. Prowadząca: Katarzyna Domańska.

Kosik Rafał
Autor popularnych książek dla dzieci (m.in. kultowej serii Felix, Net i Nika), a także fantastyki. Prowadząca: Katarzyna Domańska.

Galewska-Kustra Marta, Bednarek Justyna
“Magia w codzienności”. Z autorkami książek dla dzieci o przygodach Pucia i niesamowitych skarpetek rozmawia Mateusz Witczak.

Kopińska Justyna
Najczęściej nagradzana współczesna polska reporterka. Prowadząca: Ewa Cieślik.

15:00 - 16:00
Naval (właśc. Mateńczuk Paweł)
Były żołnierz elitarnych jednostek, autor książek opartych na własnych wojennych doświadczeniach. Prowadzący: Jakub Frołow.

Michałkiewicz Wiktoria (LIVE)
Kraj nie dla wszystkich: O szwedzkim nacjonalizmie (Michałkiewicz Wiktoria). Z autorką reportażu o szwedzkim nacjonalizmie rozmawia Agnieszka Jankowiak-Maik.

17:00 - 18:00
Urbanowicz Artur, Bielawski Jakub(LIVE)
“Strach się bać? Literatura i lęk w ciekawych czasach.” Z autorami horrorów rozmawia Michał Cetnarowski.

18:00 - 19:00
Zbierzchowski Cezary, Gołkowski Michał, Szmidt Robert J. (LIVE)
“Czy można przewidzieć nieprzewidywalne? Science fiction w czasach pandemii.” Prowadzący: Michał Cetnarowski.

19:00 - 20:30
Dukaj Jacek, Bagiński Tomasz (LIVE)
Pisarz i filmowiec rozmawiać będą o przenikaniu się świata literatury i filmu. Prowadzący: Grzegorz Jankowicz (dyrektor programowy Festiwalu Conrada, Tygodnik Powszechny).

Sobota, 23.05
Mindewicz-Puacz Tatiana
Specjalistka w zakresie komunikacji międzyludzkiej, autorka m.in. książki Miłość. I co dalej? Prowadząca: Katarzyna Domańska.

12:00 - 13:00
Jeż Agnieszka (Jeż-Kaflik Agnieszka)

Autorka popularnych, lekkich powieści obyczajowych, m.in. Serca z szuflady. Prowadząca: Katarzyna Domańska.

Siembieda Maciej

Autor wciągających powieści sensacyjnych, twórca postaci prokuratora Jakuba Kani. Prowadząca: Agnieszka Błaszczyk.

Majewska-Brown Nina

Pisarka mająca na swym koncie zarówno lekkie powieści obyczajowe, jak i książki dokumentujące dramaty rozgrywające się w trakcie II Wojny Światowej. Prowadząca: Katarzyna Domańska.

15:00 - 16:00
Krawczyk Agnieszka (pseud. Horn Iga)

Autorka znana zarówno z kryminałów, jak i powieści obyczajowych, m.in. cykli Magiczne miejsce i Uśmiech losu. Prowadząca: Katarzyna Domańska.

18:00 - 19:00
Grabowska Ałbena (Grabowska-Grzyb Ałbena), Kordel Magdalena, Kosowska Jolanta (LIVE)
Autorki bestsellerowych powieści obyczajowych, opowiedzą m.in. o tym, jak pisać wciąż nowe, ale niezmiennie wciągające historie. Prowadzący: Adam Jastrzębowski.

19:00 - 20:00
Chmielarz Wojciech (LIVE)
Autor kryminałów i thrillerów, m.in. niedawno wydanej Wyrwy, a także zekranizowanego Żmijowiska. Prowadząca: Ewa Cieślik.

Niedziela, 24.05
Krasnowska Violetta

Autorka książki Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości, w której zebrała szokujące i bulwersujące przypadki nadużyć systemu, skazującego niewinnych ludzi na wieloletnie więzienie. Prowadząca: Agnieszka Błaszczyk.

12:00 - 13:00
Czornyj Max (właśc. Czornyj Maksymilian Dymitr)

Pisarz młodego pokolenia, specjalizujący się w wyjątkowo mrocznych thrillerach, w tym właśnie wydanej Zjawy z komisarzem Erykiem Deryło. Prowadząca: Agnieszka Błaszczyk.

Kubicz Michał

“Romanse, intrygi i przemoc w starożytnym Rzymie”. Z autorem powieści historycznych rozmawia Agnieszka Jankowiak-Maik.

Escobar Golderos Mario

Autor powieści, których akcja toczy się w czasie Zagłady – Kołysanka z Auschwitz (Escobar Golderos Mario) oraz Dzieci żółtej gwiazdy (Escobar Golderos Mario). Prowadzący: Tomasz Pindel.

Canavan Trudi

Doskonale znana miłośnikom fantastyki, autorka m.in. niedawno wydanej Klątwy Kreatorów. Prowadzący: Bartek Czartoryski.

Suchecka Justyna (LIVE)
“Ach, ta dzisiejsza młodzież!” Z autorką wydanej właśnie książki Young power!: 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat (Suchecka Justyna) rozmawia Agnieszka Jankowiak-Maik.

17:00 - 18:00
Reszka Paweł Piotr (ur. 1977) (LIVE)
Reporter, autor wstrząsającej książki Płuczki. W poszukiwaniu żydowskiego złota. Prowadząca: Agnieszka Błaszczyk.

18:00 - 19:30
Bonda Katarzyna, Lach Bogdan(LIVE)
Królowa polskiego kryminału i specjalista od zbrodni jak najbardziej prawdziwych opowiedzą o wydanej właśnie wspólnej książce Motyw ukryty. Prowadzący: Jakub Frołow.

Więcej informacji:

Wciąż czekamy na niefacebookową alternatywę :)

Użytkownik: carmaniola 19.05.2020 09:20 napisał(a):
Odpowiedź na: PROGRAM: Czwartek,... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Przyszło mi do głowy, że byłoby fajnie, gdyby nazwiska twórców były linkami prowadzącymi do ich stron biblionetkowych.

I jeszcze... Sakowicz Anna np. jest biblionetkowiczką i nawet popełniła kilka recenzji. ;-)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 19.05.2020 12:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Przyszło mi do głowy, że ... | carmaniola
Nie mówiąc o linkach do wymienionych książek :-)
Wystarczyłby sam tytuł jako link już bez autora.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 19.05.2020 14:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Przyszło mi do głowy, że ... | carmaniola
Uzupełnione
Użytkownik: carmaniola 20.05.2020 15:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Uzupełnione | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dziękuję. Teraz można od razu wskoczyć na stronę i autora pooglądać. :-)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 19.05.2020 12:49 napisał(a):
Odpowiedź na: PROGRAM: Czwartek,... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Hej, będzie uzupełnione, ale to bardzo czasochłonne. .. Wolałam, żeby poszło najpierw info, dopracuję, gdy tylko znajdę chwilę :)