Dodany: 2020-05-16 15:09|Autor: pola841

Powieść, która rozgrzeje serce...


To już trzecia książka Klaudii Bianek, którą miałam okazję przeczytać. Byłam zachwycona debiutem autorki, absolutnie mnie kupił. Druga jej powieść, "Najcenniejszy podarunek", nie przypadła mi do gustu. Byłam bardzo ciekawa, jak spodoba mi się "Ocalało tylko serce". Zwłaszcza, że przewijają się w fabule postacie z "Jedynych takich miejsc".

Klara to pilna studentka. Bardzo kocha rodziców, stara się zawsze im pomagać. Jest bardzo rozważna i dojrzała jak na swój wiek. Aleksander to poważny, choć może trochę gburowaty facet, który przeszedł w swym młodym wieku już całkiem sporo. Był strażakiem i podczas misji ratunkowej zdarzył się wypadek, który okaleczył go na zawsze. Zamknięty w sobie, nie zachęca swoją osobą do bliższych kontaktów. Co połączy tych dwoje ludzi?

Po pierwsze, widać u autorki wielki postęp, jeśli chodzi o stronę językową, a także samą fabułę. Czytało się to wyśmienicie. Oprócz kilku literówek, nie mam się do czego przyczepić. Sama historia, która rodzi się między Aleksem i Klarą, jest bardzo delikatna, rozważna, dojrzała. Klara ma w książce zaledwie 20 lat, jednak wierzę, że jest gotowa na związek z kimś takim jak Aleks. Jedyne, co mnie zdziwiło, to reakcja innych na to, że Klara chce się związać z Aleksem, bo jest starszy. Uważam, że 5 lat różnicy wieku to nie jest bardzo dużo. Ale może to tylko ja nie widzę w tym problemu. Podobało mi się, że główna bohaterka nie jest idealna. Mimo, że czuje coś do Aleksandra, brnie w związek z Kamilem, by o nim zapomnieć. Waha się i postępuje tak, jak mogłaby się zachować każda z nas . Cieszę się, że znów mogłam spotkać Alana i Lenę. Dzięki temu wiem, że wszytko u nich w porządku. Ogólnie książka mi się podobała. Trochę trafiłam z nią w mój zły czas, bo ciężko było mi się na niej skupić. Odpływałam przy niej z refleksjami nad swoim życiem. Nie znajdziecie tutaj wartkiej akcji czy wielkiego romansu, ale historia zawarta w tej książce jest piękna. Taka, jaką może przeżyć każda z nas. Ta powieść rozgrzewa serce i naprawdę warto ją przeczytać.

Recenzja umieszczona również na innych portalach.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 197
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: