Dodany: 15.05.2020 19:04|Autor: Everyfree00

Milion złotych tylko dla Ciebie

Chyba każdy z nas chciałby wygrać milion złotych, który mógłby przeznaczyć tylko na siebie, ale co, jeżeli ma się na to tylko jeden dzień?

Pewnego dnia tata Kuby dostaje w prezencie bilety na koncert-niespodziankę. Kuba postanawia zaprosić na ten koncert również koleżankę Amelię i jej brata Alberta. Kiedy wszyscy są już na miejscu, okazuje się, że jest to koncert muzyki poważnej; tata Kuby na nim zasypia, a dzieci postanawiają trochę pozwiedzać miejsce, w którym są. Niestety, wpadają w pułapkę i zamykają się w podziemiach. Szukając drogi powrotnej, spotykają złotą kaczkę, jednak niepodobną do tej z bajki: dużą, śmierdzącą i palącą papierosy. Stworzenie oferuje im kartę z milionem złotych do wydania, ale warunek jest taki, że muszą całą kwotę wydać w jeden dzień. Dzieci bez zastanowienia podpisują umowę i wtedy zaczyna się ich prawdziwa przygoda.

Prawie każdy zna legendę o Złotej Kaczce; ta książka do niej nawiązuje i to nie tylko samą postacią, ale również morałem. Na co dzień kupujemy wiele niepotrzebnych rzeczy, takich, które już po chwili nam się nudzą albo takich, które od razu rzucamy w kąt i o nich zapominamy, nie cieszymy się z nich, nie dbamy o nie, zaraz chcemy kupić coś następnego, a jest to bardzo złe podejście. Dawno już ludzie oduczyli się czerpać przyjemność z tego, co mają. Każdy patrzy za nowszym, lepszym, a nie pomyśli, że są osoby, które marzą o tym, co mamy my. Spróbujmy zacząć cieszyć się z małych rzeczy, z tych które już mamy, a nie z tych, które byśmy chcieli mieć.

Muszę przyznać, że w książce zachwyciła mnie grafika. Jest jej bardzo dużo, nawet jest już na drugiej stronie okładki, a jest to ogromnym plusem w książkach dla dzieci, dla naszych pociech obrazki są bardzo ważne. A jeżeli losy Kuby i Amelii wam się spodobają, to czekają na was jeszcze inne historie z nimi w roli głównej.

Jak zawsze, książka dla dzieci zaskakuje cudownym morałem, który powinien poznać każdy dorosły. Cieszę się, że takie proste przesłania są w książkach dla naszych pociech, bo dzięki nim one poznają właściwe zachowania.

Recenzja była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym/stronie księgarni internetowej/blogu.