Dodany: 15.05.2020 08:40|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka dnia - "Stulecie kryminału"

MILIONY MOŻLIWYCH SCENARIUSZY.

OSIEMNAŚCIE MISTRZOWSKICH OPOWIADAŃ.

I TYLKO JEDEN TEMAT: ZBRODNIA.

Osiemnaście mistrzowskich kryminalnych opowiadań.

Opowieści o zbrodni i sprawiedliwości.

Historie policyjne inspirowane prawdziwymi zdarzeniami.

W lipcu 1919 roku ogłoszono w Polsce dekret o powołaniu Policji i tym samym narodziła się polska kryminalistyka.

Od ponad stu lat policjanci stanowią niekiedy jedyną pomoc w walce z niesprawiedliwością, ludzką podłością i złem.

Jak wyglądała praca policji wtedy, sto lat temu?

Z jakimi wyzwaniami funkcjonariusze policji mierzą się dziś?

I jak może wyglądać tropienie przestępców za kolejnych sto lat?

Autorzy antologii:
Robert Małecki, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Anna Bińkowska, Ewa Spławska, Marcel Woźniak, Grzegorz Skorupski, Margota Kott, Sebastian Imielski, Katarzyna Skręt, Magdalena Lewandowska-Rosa, Stefan Weisbrodt, Joanna Kłosińska, Łukasz Szuster, Rafał Pawlak, Maciej Koncman, Rafał Lewandowski

Co sądzicie? Warto czytać antologię? Czy jednak preferujecie książki jednego autora?

Stulecie kryminału (antologia; Ćwirlej Ryszard, Chmielarz Wojciech, Małecki Robert i inni)

Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 15.05.2020 16:59 napisał(a):
Odpowiedź na: MILIONY MOŻLIWYCH SCENA... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Jasne, że warto czytać antologie! Ja sięgam głównie po fantasy i reportaż, i sporo pasujących mi autorów w ten sposób wyłapałam; nie powiem, że od razu się za nich zabrałam, na ogół to było tak, że zwróciłam uwagę na opowiadanie, parę lat później wydali tego autora coś większego, przypomniałam sobie, że nazwisko mi się dobrze zapisało w pamięci - czytam, trafione!
Opowiadań kryminalnych generalnie nie lubię; dla mnie kryminał to musi być solidna powieść z tłem. Ale dla rozeznania w stylu autora może taka antologia być przydatna.
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 15.05.2020 19:05 napisał(a):
Odpowiedź na: MILIONY MOŻLIWYCH SCENA... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Czytam opowiadania, jednak wolę zbiory utworów jednego autora w jednej książce. Jednak jak coś wyda mi się interesujące, to nawet zbiór utworów nieznanych autorów - nie odstrasza mnie.
A kryminały czytam rzadko.
Użytkownik: jolekp 15.05.2020 19:32 napisał(a):
Odpowiedź na: MILIONY MOŻLIWYCH SCENA... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
A ja za antologiami nie przepadam, gdyż ogólnie nie lubię niczego wydawanego w zbiorach - ani opowiadań, ani reportaży, ani nawet baśni. Nigdy potem nie wiadomo jak to oceniać (każde opowiadanie osobno i wyciągać średnią? jakoś tak bez sensu), a poza tym czyta mi się to zawsze dłużej niż "zwykłą" książkę - za nic nie dam rady przeczytać naraz trzech opowiadań, a trzy rozdziały powieści już jak najbardziej, i potem wychodzi, że jedną książkę męczę przez miesiąc, a to mnie jakoś denerwuje.