Dodany: 14.05.2020 15:23|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka dnia - "Wyrwa" Wojciech Chmielarz

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk?

Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć.

Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.

Wyrwa to opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

Wyrwa (Chmielarz Wojciech)

P.S. Jak Wam się podoba inicjatywa prezentowania codziennie ciekawej książki? Działania prowadzimy na naszych socialach, ale wiemy, że nie wszyscy chcą z nich korzystać :)

Użytkownik: ksiomolek 14.05.2020 18:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedy Maciej Tomski dowi... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Myślę, że jest to fajna inicjatywa i może ułatwić wyłuskanie ciekawych pozycji z morza wszechogarniającego nas średniactwa.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 14.05.2020 19:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedy Maciej Tomski dowi... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
A oczywiście, że tak, przecież po to jest Biblionetka (między innymi)!
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 14.05.2020 20:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedy Maciej Tomski dowi... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Super, mam już w zapasie sporo książek!

Nawiązując do pobocznych dyskusji, inicjatywa ma na celu przybliżenie książek z różnych dziedzin i nakreślenie ich charakteru.
Wybór pozostawiam póki co swoim odczuciom, ale będę wdzięczna za sugestie.

Wszelkie dyskusje NA TEMAT prezentowanych książek pozostawiam Wam, Czytelnikom - Biblionetkowiczom :)
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 14.05.2020 21:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Super, mam już w zapasie ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Co do sugestii, to mam jedną: nie muszą to być książki najmocniej promowane przez wydawnictwa, czyli takie, których wszędzie pełno.
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 14.05.2020 21:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedy Maciej Tomski dowi... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Jak najbardziej taka inicjatywa mi się podoba. Nawet jeżeli nie wezmę udziału w dyskusji, to chętnie poobserwuję kolejne posty.
Użytkownik: carmaniola 15.05.2020 08:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedy Maciej Tomski dowi... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
To mogłoby być ciekawe pod warunkiem, że nie będą to tzw. hity wydawnictw/bestsellery, bo o nich wszędzie pełno. Liczyłabym na jakieś wyłuskane perełki. W każdym razie będę się z pewnością przyglądać.

PS. Witaj Magdo :-)
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 15.05.2020 09:14 napisał(a):
Odpowiedź na: To mogłoby być ciekawe po... | carmaniola
Witam :)

Kilka perełek się pokaże, ale chciałabym też pokazać starsze tytuły. A może trochę komiksu? literatury naukowej? kultowe słowniki? Pole do popisu jest szerokie :)
Użytkownik: carmaniola 15.05.2020 09:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam :) Kilka perełek... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Taktaktak, jak najbardziej, stare złoto nadal świeci. Co do komiksów to akurat nie moja bajka, ale pewnie zaraz odkryjesz Wielkiego Biblionetkowego Znawcę. ;-)