Dodany: 14.05.2020 15:12|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka dnia - "Wyrwa" Wojciech Chmielarz

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk?

Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć.

Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.

Wyrwa to opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

P.S.. Co sądzicie o inicjatywie prezentowania ciekawych książek na Biblionetce? Działania prowadzimy już na naszych socialach, jednak wiem, że nie wszyscy chcą z nich korzystać :)

Użytkownik: koczowniczka 14.05.2020 17:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedy Maciej Tomski dowi... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
A skąd wiesz, Wiadomości, że ta książka jest ciekawa i zasługuje na polecenie? Czytałaś ją?
Użytkownik: koczowniczka 14.05.2020 17:32 napisał(a):
Odpowiedź na: A skąd wiesz, Wiadomości,... | koczowniczka
Dlaczego nie napiszesz własnymi słowami, co jest w tej książce ciekawego, tylko przytaczasz notę wydawcy?
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 14.05.2020 17:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedy Maciej Tomski dowi... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Właśnie pytam Biblionetkowiczów o zdanie.

Zachęcam do konstruktywnej dyskusji.
Użytkownik: koczowniczka 14.05.2020 18:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Właśnie pytam Biblionetko... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
O czym ma być ta konstruktywna dyskusja? Zapytałam Cię przecież grzecznie, dlaczego nazwałaś książkę Chmielarza ciekawą, jednak nie dostałam odpowiedzi. Czytałaś tę Wyrwę, wiesz, że jest ciekawa, czy może nie czytałaś, ale kazano Ci ją nazwać książką dnia? Pomysł byłby fajny, gdyby osoba prezentująca książki czytała je i wiedziała, że naprawdę są ciekawe. Ale obawiam się, niestety, że mamy tu do czynienia ze zwykłą reklamą.
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 14.05.2020 18:11 napisał(a):
Odpowiedź na: O czym ma być ta konstruk... | koczowniczka
Czy ma Pani coś do powiedzenia na temat samej książki?