Dodany: 2020-05-12 23:22|Autor: Małgorzata_Opiekun BiblioNETki

2 osoby polecają ten tekst.

„W głębi lasu”: oficjalny zwiastun serialu na podstawie powieści Harlana Cobena


„W głębi lasu” — tak brzmi tytuł nowego polskiego serialu oryginalnego, który już 12 czerwca trafi na Netfliksa. Produkcja w reżyserii Leszka Dawida i Bartosza Konopki jest ekranizacją bestsellerowej powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. W obsadzie znaleźli się m.in. Agnieszka Grochowska, Grzegorz Damięcki, Arkadiusz Jakubik i Cezary Pazura.

Oto pierwszy oficjalny zwiastun serialu.

 

Jak informuje Netflix, fabuła serialu „W głębi lasu” obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Netflix sięga po prozę Harlana Cobena. Wcześniej platforma współpracowała z autorem przy takich tytułach jak brytyjski „The Stranger”, czy hiszpański „El Inocente”.

W dodatku, w ofercie platformy coraz częściej pojawiają się polskie akcenty. Pod koniec grudnia ub.r. na platformie pojawił się 8-odcinkowy „Wiedźmin” na podstawie uniwersum Andrzeja Sapkowskiego (w lutym ruszyły zdjęcia do jego drugiego sezonu, wstrzymane w połowie marca wskutek epidemii). Natomiast 1 maja na Netfliksie udostępniono serial „Kierunek: Noc” na motywach powieści „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja.

 

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: