Dodany: 2020-05-12 13:33|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

1 osoba poleca ten tekst.

Nowa data i formuła Big Book Festival 2020


Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się od 28 do 30 sierpnia w Warszawie. Ze względu na pandemię edycja planowa na koniec czerwca przenosi się na ostatni weekend wakacji. Festiwal będzie miał nową formułę – wszystkie wydarzenia transmitowane będą w internecie.

 

Hasłem tegorocznej edycji jest CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE. Big Book Festival celebruje książki jako wielką i łagodną siłę miłości. Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca. Czytamy bez uprzedzeń i podziałów. Z zaangażowaniem, oddaniem i namiętnością.

 

– Mówi się, że prawdziwa miłość nie zna granic i pokona wszystkoKochamy czytać, dlatego zorganizujemy tegoroczny Big Book Festival i damy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach on-line także czytelnikom spoza Warszawy i Polski – mówią Anna Król i Paulina Wilk, z Fundacji „Kultura nie boli“, współtwórczynie festiwalu.

 

Big Book Festival potrwa trzy dni. Wszystkie wydarzenia bedzie można ogladać na żywo na stronie www.bigbookfestival.pl – transmisje odbędą się z trzech festiwalowych lokalizacji na warszawskim Starym Mokotowie:  Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51.
W wydarzeniach weźmie też udział publiczność – w zależności od obowiązujących w czasie trwania festiwalu przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia.

 

W nowej formule Big Book Cafe pozostanie festiwalem nowatorskim, dynamicznym i radosnym, z sekcją wydarzeń specjalnych, szczególnie cenionych przez publiczność. Odbędą się rozmowy, performatywne czytania i spektakle. Wśród gości festiwalu będą autorzy z Polski i świata. Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w czerwcu.

 

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: