Dodany: 11.05.2020 06:30|Autor:

Dwie księżniczki z Bamarry, Addie i jej starsza siostra Meryl, bardzo się od siebie różnią: Addie jest nieśmiała i boi się wszystkiego, a Meryl jest odważna i zapowiada, że uwolni królestwo od gryfów, ogrów i straszliwej choroby – Szarej Śmierci. Według przepowiedni lekarstwo znajdzie się, kiedy tchórze staną się odważni, a na całą Bamarrę spadnie deszcz.

Siostry bardzo się kochają. Gdy Meryl zachoruje, to lękliwa Addie wyruszy na wyprawę, od której zależy życie jej siostry. Wyposażona w siedmiomilowe buty, magiczną lunetę, zaklęty obrus i pelerynę niewidkę, wyruszy w poszukiwaniu lekarstwa. Czy wystarczy jej odwagi, by zmierzyć się ze straszliwym smokiem i złośliwymi widmami?

Gail Carson Levine – ceniona amerykańska autorka literatury młodzieżowej. Jej powieści toczą się w fantastycznym świecie magii, są pełne tajemniczych istot i niebezpiecznych sytuacji. Autorka wspiera postawy silnych, niezależnych młodych kobiet, które potrafią brawurowo przeciwstawić się złu.

Nakładem wydawnictwa Poradnia K w Polsce ukazała się jej książka "Ella zaklęta", na podstawie której powstał znany również polskim widzom film pod tym samym tytułem, z Anne Hathaway w roli głównej.

[Poradnia K, 2020]