Dodany: 2020-05-10 17:10|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

2 osoby polecają ten tekst.

Paramount wyprodukuje film „2084”, nawiązujący do powieści Orwella


Ogłoszono początek prac nad filmem „2084”. Ma to być produkcja science-fiction, nawiązująca do najsłynniejszego dzieła George’a Orwella – "1984". Za scenariusz odpowie Mattson Tomlin, współautor skryptu do filmu "The Batman" Matta Reevesa. 

Pierwsze informacje zdradzają, że scenariusz można traktować jako duchową spuściznę po "1984". Oznacza to, że produkcja może opowiadać o totalitarnym świecie, w którym siła wyższa sprawuje całkowitą kontrolę nad życiem zwykłych mieszkańców.

Reporterzy "The Hollywood Reporter", pisma i portalu, które jako pierwsze poinformowało o zakupie praw do scenariusza, zwraca uwagę, że film może być w zasadzie po prostu adaptacją "1984", z poprawioną datą dla oddania produkcji większego znaczenia w dzisiejszych czasach. 

Warto przypomnieć, że w latach 1956 i 1984 powstały już adaptacje słynnego dzieła brytyjskiego autora. Filmy "1984" wyreżyserowali Michael Anderson i Michael Radford, a na ekranie mogliśmy zobaczyć Edmonda O'Briena, Jan Sterling (wersja 1956), a także Johna Hurta i Richarda Burtona (wersja 1984). 

Z drugiej strony wiadomo też, że klimat filmu ma przypominać "Matriksa" sióstr Wachowskich, czy "Incepcję" Christophera Nolana, co może wskazywać na zabawę ze światem przedstawionym i wprowadzeniem alternatywnej rzeczywistości. 
 

Rok 1984 (Orwell George (właśc. Blair Eric Arthur))

Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: