Dodany: 08.05.2020 15:10|Autor:

nota wydawcy


Książka jest pracą zbiorową odnoszącą się do jednej z najgłośniejszych w ostatnich latach publikacji "Kapitał w XXI wieku", której autorem jest francuski ekonomista Thomas Piketty. Międzynarodowy sukces dzieła sprawił, że miało ono ogromny wpływ na sposób myślenia o gospodarce i kapitalizmie. Autorzy "Piketty i co dalej?" szczegółowo ustosunkowują się do książki Piketty’ego i do występujących w niej luk badawczych, zarazem wskazując na kierunki dalszych niezbędnych badań.

Praca powstała pod redakcją: Heathera Bousheya, dyrektora i głównego ekonomisty Washington Center for Equitable Growth, J. Bradforda DeLonga, profesora z University of California w Berkeley oraz Marshalla Steinbauma, członka Roosevelt Institute.

Wśród autorów są światowej sławy ekonomiści: Arthur Goldhammer, Robert M. Solow, Paul Krugman, Devesh Raval, Suresh Naidu, Daina Ramey Berry, Eric R. Nielsen, Laura Tyson, Michael Spence, David Weil, Branko Milanovic, Christoph Lakner, Gareth A. Jones, Emmanuel Saez, Mariacristina De Nardi, Giulio Fella, Fang Yang, Heather Boushey, Mark Zandi, Salvatore Morelli, Marshall I. Steinbaum, David Singh Grewal, Ellora Derenoncourt, Elisabeth Jacobs oraz sam Thomas Piketty.

Publikacja została nagrodzona w konkursie Ecominus


"Książka dotyczy jednego z najbardziej newralgicznych obecnie problemów współczesnego świata, czyli nierówności społecznych i wynikających z nich zagrożeń dla trwałości rozwoju społeczno-gospodarczego. Jednym z przejawów takich niebezpieczeństw jest narastające ryzyko sekularnej stagnacji, na co zwracają uwagę czołowi ekonomiści, w tym nobliści (…). Publikacja stanowi szczegółową analizę dzieła Piketty’ego z różnych punktów widzenia. Analizujący to dzieło autorzy identyfikują obszary, które wymagają dodatkowych badań i refleksji. Dotyczy to m.in. roli sektora finansowego w gospodarce, wpływu technologii cyfrowych na nierówności, kształtowania się nierówności z uwzględnieniem płci".

Prof. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego


"To starannie i rzetelnie przygotowane interdyscyplinarne opracowanie o polemicznych argumentach i konsekwencjach »Kapitału w XXI wieku«. Rekomenduję ją wszystkim Czytelnikom, zainteresowanym nie tylko problematyką ekonomii i nierówności, ale także poszukującym kanonów kształtowania eklektyzmu metodycznego, wnioskowania, jak i profilowania polityk gospodarczych".

dr hab., prof. nadzw. Konrad Raczkowski, Instytut Ekonomiczny, Społeczna Akademia Nauk


[Wydawnictwo Naukowe PWN, 2018]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 66
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: