Dodany: 07.05.2020 23:33|Autor:

"Drodzy Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Młodzi Przyjaciele!

To początek Waszej nowej drogi. Pełnej wyzwań, radości orz zaskakujących przygód. Albowiem życie przypomina fascynującą powieść, gdzie każda kolejna karta przynosi niespodziankę. Chcę już dzisiaj zachęcić Was, aby książki zawsze towarzyszyły Wam i Waszym dzieciom, czytane na głos przez najbliższych, a z czasem samodzielnie. W szybko zmieniającym się świecie to właśnie literatura daje poczucie stabilności kulturowej wspólnoty ludzi. Poza opowiadaniem historii, uczy tego, co najważniejsze. Tak jak niniejsza publikacja - tropem abecadła, przy pomocy pierwszych dziecięcych słów, opowiada jeden dzień z życia młodych wrocławianek i wrocławian.

Dla Was, Młodzi Przyjaciele, wydarzenia, którymi my wciąż żyjemy, będą już przeszłością. My pamiętamy Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury, cieszymy się literacką Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk - naszej honorowej obywatelki - i mianem Wrocławia - Miasta Literatury UNESCO. W księdze dziejów naszego miasta momenty te pozostaną na zawsze. Ale księga ta nie jest zamknięta. Kolejne jej karty czekają właśnie na Was.

Życzę Wam, aby książki były częścią Waszego wspólnego życia, by cieszyły, skłaniały do refleksji i inspirowały".

Jacek Sutryk
Prezydent Wrocławia