Dodany: 04.05.2020 16:02|Autor: biblioteka.aleksandr​y

Piękna opowieść o miłości

"Czerwone Zwoje Magii" dzieją się podczas wakacji, na które Magnus i Alec wyjechali w "Mieście Upadłych Aniołów". Ale oczywiście nie mogą spędzić wyjazdu do Europy w spokoju, ponieważ muszą powstrzymać kult, który czarownik ustanowił dla żartu przed wiekami. Czy uda im się po raz kolejny pokonać zło? I czy po tym wszystkim w ich związku wciąż będzie miejsce na zaufanie?

Jako wierna fanka Cassandry Clare z niecierpliwością czekałam na opowieść o ulubionej parze wielu czytelników serii o Nocnych Łowcach. I nie zawiodłam się! Bohaterowie nie zmienili się ani trochę i już na drugiej lub trzeciej stronie śmiałam się z żartów rzucanych przez Magnusa. Cieszę się również, że mogliśmy poznać jego przeszłość, trochę szczegółów o jego dzieciństwie. Czarownik zaczął mi się wydawać przez to bardziej ludzki, bo poznaliśmy jego problemy, na które jednak nie patrzy z taką beztroską, jaką zawsze próbował pokazać.

Dla mnie, jako osoby bardzo sentymentalnej, kolejnym plusem jest pojawianie się postaci z innych książek z uniwersum. Nawet jeżeli bohater, którego już znam, ukazuje się tylko na chwilę, to bardzo się cieszę.
Oprócz tego bardzo zaintrygował mnie koniec tej książki, jestem okrutnie ciekawa, jak dalej potoczy się fabuła.

"Czerwone Zwoje Magii" to przede wszystkim opowieść o zaufaniu i poświęceniu dla drugiej osoby. "Ponieważ każdy zasługuje na wspaniałą historię o miłości"[1], napisała Cassandra Clare w dedykacji. Każdy zasługuje na tak wspaniałą historię o miłości jaka przydarzyła się Magnusowi i Alecowi.

[1] Cassandra Clare, "Czerwone Zwoje Magii", wydawnictwo WeNeedYA, 2020, str. 5.