Dodany: 2020-05-03 13:04|Autor: Krzychsa

Książki i okolice> Pomoc

Niedokonczona ksiazka


Dzień dobry,
Proszę Was o pomoc w odszukaniu tytułu niedokończonej kiedyś książki. Jest to współczesna, relatywnie, powieść polskiego autora, wydana przed 1974 rokiem.
Głównym bohaterem jest dziennikarz mieszkający i pracujący w Trójmieście. Jest właścicielem psa bardzo rzadkiej rasy. Akcja toczy się właściwie wokół tego psa, przynajmniej w tej części książki która przeczytałem.
Pewnego dnia z dziennikarzem kontaktuje się kobieta mieszkająca w Wiedniu. Jest ona właścicielką suczki tej samej rasy co pies naszego dziennikarza. Ponieważ w całej Europie nie znalazła ta pani innego kandydata dla swojej pupilki, proponuje dziennikarzowi by ich psy zawarły znajomość i ewentualnie cos więcej jeżeli się sobie spodobają. Austriaczka i dziennikarz są w niemal tym samym wieku, co wzbogaca i pogłębia tło akcji. W grę wchodzi również rekompensata dla dziennikarza gdyby rezultatem znajomości zwierząt okazało się zdrowe i liczne potomstwo. Chyba samochód. Jest mowa również o zegarku marki Schaffhausen.
To właściwie tyle co pamiętam z tej książki. Może to komuś z Was coś przypomni. Chciałbym móc wrócić do tej książki która była obok mnie w trudnych momentach, stad jej zagubienie.
Z góry dziękuję.
Przepraszam za błędne zamknięcie poprzedniej dyskusji. To moja pierwsza wizyta.
Wyświetleń: 78
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: