Dodany: 29.04.2020 22:51|Autor: mrs.book.book

Pierwszy tom "Wysłanników"

Ta książka czekała na moim regale ponad rok. Czemu po nią nie sięgnęłam wcześniej? Nie pytajcie, bo nie mam na to wytłumaczenia.

Przepiękna historia o młodej dziewczynie, która postanawia zmienić swoją przyszłość i która czeka na tę jedną jedyną prawdziwą miłość. Los chce, że na swojej drodze spotyka Gabriela, który na początku nie może jej zbyt wiele o sobie powiedzieć. Ich uczucie nie potrzebuję dużo czasu, a wręcz wybucha z dnia na dzień.

Poznajemy świat Wysłanników oraz walkę Guardianów z Tentatorami. Walka dobra ze złym nie jest taką zwykłą banalną walką. Guardianie z Tentatorami toczą wojnę już od setek lat. Guardianie to wysłannicy Boga i gdy tylko ktoś umiera, walczą o duszę, starają się go przekonać, że warto mieć życie wieczne. Natomiast Tentatorzy próbują skłonić umierającą osobę, by oddała swoją duszę diabłu.

Wątek miłości pomiędzy śmiertelnikiem a nieśmiertelną jest bardzo ciekawy. Nie mogłam wytrzymać z ciekawości, jak to się dalej potoczy, jaka czeka ich przyszłość.

Książkę czyta się w ekspresowym tempie, strony niemalże same się przewracają. Może nie znajdziemy w tej historii porywającej akcji, lecz autorka stworzyła coś tak fenomenalnego, że nie sposób się nudzić.

Gdy odkryłam znaczenie tytułu, byłam oczarowana, zresztą znaczenie słowa „Larista” urzeknie zdecydowanie każdą duszę romantyczki.

[Recenzję w pierwszej kolejności zamieściłam na moim blogu, stronach internetowych księgarń oraz portalach o tematyce książkowej]